רכב נטוש המצוי במצב תחזוקתי ירוד, מטריד את מנוחת התושבים ברחוב הנשיא בחדרה. מדובר ברכב שעומד בחניה של מתחם בן 8 בניינים וותיקים כבר זמן מה, והתושבים אינם יודעים כיצד להביא לסילוקו משם.

המדובר במספר בניינים סמוכים שכולם נחשבים כבעלי הכתובת ברחוב הנשיא ומכיוון שהרכב, איננו חונה על הכביש בסמוך לבניינים, אלא בחניית הבניינים הנחשבת פרטית, התושבים חסרי אונים ואינם מצליחים להרחיק את המפגע מהמקום.

הרכב הנטוש באיזור רחוב הנשיא | צילום: פרטי

"פנינו לעירייה מספר פעמים כדי לנסות ולקבל סיוע מהם, כפי שעושים במקרים כאלו ברחבי העיר, שמדביקים איזו התראה לבעלים ולאחר מכן גוררים את הרכב", סיפר, "אולם מכיוון שמדובר בשטח פרטי, והרכב לא חונה ככה סתם ברחוב, הם לא מסייעים לנו".

תושבת המקום הסבירה כי מדובר ברכב שמהווה מפגע אסתטי כמו גם מפגע בטיחותי: "אמנם הבניינים כאן ותיקים וישנים וזה לא בדיוק אזור יוקרה בעיר, אבל זה לא אומר שאיש הישר בעיניו יעשה ואפשר להותיר כאן רכבים פגומים, שגם מכערים ותופסים שטח, וגם עלולים להוות סיכון של ממש לבטיחות התושבים".

הרכב הנטוש באיזור רחוב הנשיא | צילום: פרטי

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "מדובר בניצולת שואה שהתאלמנה זה מכבר, והרכב היה שייך לבעלה המנוח. כאשר מפקחי היחידה לאכיפה סביבתית פעלו לגרירת הרכב, פנתה ניצולת השואה לאגף הרווחה בתחנונים שיותירו את הרכב חונה במגרש החנייה של בניין מגוריה, מאחר שמדובר בדבר המוחשי היחיד שנותר לה מבעלה. מאגף הרווחה פנו אל היחידה לאכיפה סביבתית וביקשו בשם האלמנה הקשישה להימנע מגרירת הרכב, ואכן לנוכח רגישות המצב נהגה היחידה לפנים משורת הדין והותירו את הרכב במקומו".