רחוב יגאל אלון בחדרה. עמוס | צילום: פרטי

תושבי רחוב יגאל אלון בנווה חיים מלינים על מצוקת חניה ברחוב בו הם מתגוררים. לטענתם, בשל המצב, נהגים חונים לכל אורך הכביש לרבות בקצהו, בנקודה בה הוא מתחבר לאהרונסון ובכך חוסמים את שדה הראייה.

"נהגים ממילא חונים משני צידי הכביש, מה שהפך את יגאל אלון לכביש שמותאם לנהיגה רק לרכב אחד", סיפר תושב הרחוב והוסיף: "רכבים שמגיעים מאהרונסון ומולם מגיח רכב מיגאל אלון, עוצרים לכמה רגעים, עד שהרכב יחלוף ורק אז הם יכולים להמשיך בנהיגה.

"כעת, כשנהגים חונים עד ממש קצה קצהו של יגאל אלון, אין גם את המקום לעצור כמה שניות ,ונחסם שדה הראייה למי שרוצים לצאת לכיוון אהרונסון".

תושבת הרחוב המתגוררת בסמוך לנקודה בה מתחברים הכבישים, סיפרה: "בעבר לא הייתה כל בעיית חניה כאן. לצערנו, היום לתושבים עצמם אין מקום לחנות ליד בתיהם. זה קרה משום שתושבים מהרחובות הסמוכים החלו להחנות כאן, וגם משום שבעבר היו כאן לפי חוק 2 יחידות דיור על דונם וכיום אנשים בנו יחידות דיור בתוך החצרות שלהם, ומכאן שיש אינפלציה ברכבים של דיירים שהתווספו.

רחוב יגאל אלון בחדרה. "לא יכולים להחנות ליד הבית" | צילום: פרטי

"בנוסף לכל זה, יש כאן משאיות שחונות ורכבים של תושבים שסתם חנו כאן ושמו פעמיהם לאוטובוס או לרכבת, וחוזרים בערב לקחת את האוטו. נהיה מצב אבסורדי שלנו, תושבים שמתגוררים כאן משנות ה-70 אין מקום חניה אחד.

"הדרישה שלנו מעיריית חדרה היא להכשיר מגרש חניה באזור, כפי עשו  בשכונת יצחק הסמוכה אלינו, שם חונות משאיות ורכבים. לא ייתכן שיחנו ברחוב שלנו עוברי אורח, תושבי שכונות אחרות או דיירים מזדמנים, ולנו לא תהיה הזכות לחנות ברחוב שלנו".

עוד אמרו התושבים כי הם מצפים מהעירייה להפעיל אכיפה במקום בהקשר לרכבים החונים בחיבור בין רחוב יגאל אלון לאהרונסון.

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "בעיריית חדרה פועל ועדת תנועה, בה יושבים נציגים מאגפי העירייה השונים והמשטרה. התושבים יכולים לפנות לוועדה ולהציג את הבקשות שלהם. הועדה תדון ותתקבל החלטות".