הצפות ברחוב אהרונוביץ' | צילום: שירות מיינט

מערכת הגשמים הסוערת מהימים האחרונים, הציפה את רחוב אהרונוביץ' באזור פינת רחוב בלינסון בשכונת נווה חיים והפכה אותו לשלולית גדולה. מידי שנה בחורף, הופך הכביש, לאימת הנהגים והולכי הרגל, כאשר רכבים נמוכים מנסים בכל דרך להימנע מנהיגה בו ואלו שאתרע מזלם ונאלצים לנסוע דרכו, מקווים בכל מאודם שלא להיתקע באמצע השלולית .

"הגשמים האחרונים תופסים אותנו בעת חופשת החנוכה ויש בכך נחמה", סיפרה תושבת רחוב ים סוף בשכונה. "מכיוון שבשגרת החורף וימי לימודים, אהרונוביץ', שמוביל למרכז השכונה, לבית הספר 'ניצנים', ובעצמו מאכלס גני ילדים, הוא שלולית אימתנית. רכבים שנוסעים בו, גם אם מנסים שלא להתיז מים על ילדינו, הולכי הרגל, עושים זאת וזה במקרה הטוב. יש המון נהגים שלא שמים לב להולכי הרגל ומתיזים סילוני מים על עוברי הדרך האומללים".

התושבת, אם לשלושה ילדים, הוסיפה: "מה שמקומם ומרתיח זו העובדה שאין זו הפעם הראשונה. בכל שנה אנחנו מתלוננים על הבעיה והמצב נותר כך. מדובר ברחוב מרכזי מאד בשכונה שמוביל למרכז המסחרי הקטן ,לבה"ס ניצנים, לאשכול גני עירייה, לקופ"ח ולתחנות האוטובוס וזה לא ייתכן שנסבול מזה ברציפות שנים, ואין מענה מעיריית חדרה".

לתושבת העיר שהזדמנה לשכונה אמש, ציפתה חוויה בלתי נעימה בעקבות ההצפה: "אני תושבת רחוב הנשיא שגם הוא סובל מהצפות", סיפרה: "ואתמול בערב הסעתי את בני לחגיגת יום הולדת בנווה חיים. לצערי ברגע אחד של חוסר שימת לב, מצאתי את עצמי עמוק בתוך שלולית אהרונוביץ', ורגעים ספורים לאחר מכן, החל רכבי מקרטע מהרטיבות שחדרה אליו, ונתקע". 

יש לציין כי מעיריית חדרה השיבו לאורך השנים והפניות באשר להצפות בכביש אהרונוביץ', כי הוא מטופל ומנוקז ומוכן לחורף.

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "בעקבות מזג האוויר הסוער וכמויות המשקעים החריגות יש הצפות בערים רבות בכל רחבי הארץ. עיריית חדרה ביצעה ברחבי העיר עבודות הכנה לקראת עונת הגשמים, כולל ניקוי תעלות וקולטנים, הצבת משאבות ועוד. בזכות היערכות זו, לא נרשמים בעיר אירועים חריגים, למעט שלוליות למשך מספר שעות שמתנקזות בתום הגשם למרות הכמויות הגדולות של מי הגשמים".