חבר מועצת העיר חדרה צ'יקו וקנין ('יחד למען אולגה'), פרסם השבוע מונולוג מצולם של זעם כאב, והכריז כי בימים הקרובים יתנתק מהפעילות הציבורית, כדי להחליט אם לעזוב את הקואליציה לטובת האופוזיציה.

הרקע לדברים הוא סכסוך מתמשך של וקנין, שמחזיק את תיק השכונות במערב העיר, עם העומדת בראש מינהלת הרובע (עד לאחרונה מינהלת אולגה) - נינה יוספיאן.

צ'יקו וקנין | צילום: אלעד גרשגורן

לפני כחצי שנה התקיימה פגישת בירור עם השניים אצל מנכ"ל עיריית חדרה יעקב זיגדון, במסגרתה טען וקנין כי יוספיאן שמה לשכונת גבעת אולגה מקלות בגלגלים. אולם גם בתום פגישה זו לא יצא עשן לבן מהחדר.

בשידור שנראה ספונטני למדי, נראה וקנין נסער מאד, עד כדי כך שהצופים בו שיגרו הודעות כמו 'שמור על עצמך', ו'חבל על העצבים שלך'. במהלך השידור  אף קיבל וקנין טלפונים רבים אליהם לא השיב, אולם הודיע בשידור לאשתו ולחבריו כי  אין בכוונתו להפסיק את השידור, למרות הפצרותיהם.

"עובדי מנהלת גבעת אולגה שולטים בעיריית חדרה ועל כן החלטתי לפעול",  הסביר וקנין על מה יצא קצפו. "המון תושבים פונים אליי בדרישות לשיפור חזות השכונה, וטוענים שאולגה נראית על הפנים, יודעים מה? אני רוצה להתפוצץ היום ולהגיד לכם אתם צודקים. הניהול של אולגה לא טוב, מנהלת המינהלת נינה יוספיאן ניצחה אותי. עם כל זה שאני חבר מועצה, נינה ניצחה אותי, בזה שיש לה גב מעיריית חדרה. מינהלת אולגה אתם ביזיון לגבעת אולגה".

בהמשך הצדיע וקנין ליוספיאן ואמר: "יש לך כוח כל הכבוד. תשעה מנהלים במינהלת ורק עובד אחד, שני רכבים, תחזוקה, משכורות ועובד אחד בלבד. תושבי אולגה - אנחנו משלמים על מינהלת גבעת אולגה בכדי שידפקו אותנו. כדי שיענו לפניותיכם בטלפון ויגידו לכם שאי אפשר לטפל כי מדובר בשטח פרטי .

"אין שטחים ציבוריים באולגה בכלל, אז אם זו התשובה תמיד בשביל מה אנחנו צריכים מינהלת? אולגה לא תסלח לכם. אני מבטיח לכם כל החרא שלכם הולך לצוף, כי המחסניות שלי מלאות. אני מכריז שאין מקום לשנינו באולגה, כי בוגדים לא יישארו באולגה ולא יעבדו באולגה".

גבעת אולגה | צילום: איתמר רותם

עוד הבהיר וקנין כי המינהלת לא מטפלת כלל בשכונה הותיקה אולגה אלא רק במטעפת, קרי בשכונה החדשה עין הים :" אני צריך לשלם מכיסי,כדי שאנשים יעבדו פה עם חרמשים,להתחנן לטרקטור ואומרים לי אין תקציב. למה? כי צ'יקו ביקש. המינהלת גומרת על אולגה, ולכן היא לא יכולה להישאר כאן יותר. גם אם אצטרך לצאת לאופוזיציה הביזיון הזה יגמר ,אני לא יודע לבלוע צפרדעים ועד כה בלעתי לא מעט."

בהמשך פנה וקנין לראש העיר צביקה גנדלמן ולחברי המועצה ואמר: "עם האמת שלי אגיע לכל מקום, והיא עומדת להתפוצץ להרבה אנשים בפרצוף. אתם לא יודעים כמה חומר יש לי, לא רציתי לעשות זאת, אבל מי שפוגע בבית שלי ובאולגה שלי כבר לא מותיר לי ברירה. בימים הקרובים אגיע להחלטה על המשך דרכי הציבורית ואז יידעו כל התושבים מה זו אופוזיציה לוחמת, מה זה חבר מועצה שנלחם על הבית שלו. כבלתם אותי מספיק והיום הוכחתם לי שאני כזה קטן. אני אוכיח לכם תרתי משמע כמה אני גדול".

מעיריית חדרה טרם התקבלה תגובה.