בטקס מרשים ורב משתתפים שהתקיים בירושלים, קיבל ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, את פרס שר המשפטים לשקיפות שלטונית לשנת 2019. בטקס נכחו שר המשפטים, אמיר אוחנה, מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור, מעיריית חדרה הגיעו ראש העיר, צביקה גנדלמן, וצוות השקיפות העירוני, המונה את מנהלת אגף פניות הציבור הממונה גם על יישום חוק חופש המידע והשקיפות יהודית אסולין, עובדות האגף אני מור-יוסף וחן ניני, מבקרת העירייה יוכי דהן, היועצת המשפטית עו"ד שרון שרוני, ונציגת אגף המחשוב של העירייה מיכל ונונו.

קבלת פרס השקיפות. באדיבות דוברות עיריית חדרה

זו השנה השלישית שמשרד המשפטים מעניק את פרס השקיפות להשטונית לרשות שלטונית, אשר הובילה שינוי משמעותי במדד השקיפות וחופש המידע.

"בין השנים 2012-2016 זינקה עיריית חדרה במדד השקיפות מציון של 39 לציון של 79. שנה מאוחר יותר, ב 2017, מדד השקיפות כבר עמד על ציון של 98 מתוך 100.  תפיסה ניהולית חדרה והצבת יעדים ברורים הביאו למהפכה בשירותי המידע הניתנים לתושבי חדרה", אמר שר המשפטים אמיר אוחנה בטקס.

מנכ"לית משרד המשפטים, אמי פלמור, הוסיפה כי עיריית חדרה מצטיינת במדד השקיפות לא מתוך חובה, אלא מתוך רצון חופשי והכרה בחשיבות חופש המידע. "ישיבות המועצה המשודרות בפייסבוק, כמו גם שידרוג של אתר האינטרנט והמערכות המתקדמות שהוטמעו בעירייה, הקמת צוות שקיפות עירונית, הובילו לשינוי המשמעותי. זהו ניהול טוב אשר מספק ערך לתושבים. כבוד לראש העיר, צביקה גנדלמן, אשר אנו רואים בו סמל ומופת בהתייחסות לשקיפות וחופש המידע", אמרה המנכ"לית.

צוות השקיפות של עיריית חדרה. באדיבות דוברות חדרה