המזרקה בעין הים בימים טובים יותר| צילום: באדיבות תושבים

למעלה משנה עומדת המזרקה בפארק עין הים בחדרה כשהיא סגורה ומושבתת. תושבי האיזור טוענים שהיא עומדת כאבן שאין לה הופכין, ודורשים מהעירייה פתרון. 

"במועד פתיחת המזרקה היא הייתה מרהיבה וצבעונית, אך תחזוקה לקויה בתקופה שלאחר מכן הביאה אותה למצב של ירוקת ולכלוך, כך שכיום כבר למעלה משנה שהיא סגורה", מספר תושב העיר והפעיל החברתי אייל פבזנר. לדבריו, "הייתה ירקת בתוך המזרקה תקופה ארוכה, לכלוך רב וגינון לקוי. גם נושא הבטיחות הטריד את המבקרים, מכיוון שהבריכות נמוכות וללא גדרות, והיו מקרים של ילדים שנפלו למים".

כעת דורשים תושבים מהעירייה לפתור את הבעיה, ולהחזיר את המזרקה לשימוש בצורה בטיחותית. "מעל שנה שעיריית חדרה לא מסוגלת להביא גדר לבריכות של המזרקה כדי להפוך אותה לבטיחותית?", תוהה פבזנר ומוסיף: "מכיוון שהושקעו תקציבי ענק בשלב תכנון ובניית המזרקה, מיותר להותירה כאבן שאין לה הופכין. עיריית חדרה צריכה לפתור את בעיית התחזוקה והבטיחות או למצוא פתרון חלופי כמו להפוך את המקום לבמה לאירועים או לסקייט פארק". 

תושבת אחרת של השכונה הוסיפה ואמרה: "אני לא יודעת מה הוביל לסגירה, מצבה התחזוקתי הירוד או  היעדר הגדר. כך או כך זה מרגיש חלמאי. תחזוקה  פותרים מיידית, סוגרים לפרק זמן מסוים עד לסיום הנקיון ופותחים שוב. בעניין הגדר יש כאן גם אחריות של ההורים. חבל שמקום שיכול להיות שכיית חמדה, ססגונית ונעימה, עומד סגור ומוזנח".

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "עם פתיחת הפארק הופעלה המזרקה ותוחזקה על-ידי חברת תחזוקה ייעודית למזרקות. המזרקה הושבתה אשתקד בעקבות תלונות רבות של תושבים אשר התריעו על כניסת ילדים לתוכה, כולל כאלה שניסו לגלוש מחלקה העליון לחלקה התחתון. לא פעם אף צילמו תושבים מחלונות בתיהם את התופעה, שאכן היוותה סכנה בטיחותית לילדים.

"ניסיונות העירייה להתמודד עם התופעה לא צלחו, והסכנה נמשכה למרות התערבות של הפיקוח והשיטור העירוני למיגורה. אי לכך הוחלט לסגור את המזרקה, עד למציאת פתרון שיבטיח את הפעלתה בצורה בטוחה. היות והמזרקה, מיקומה, התוואי שלה וזרימת המים, יוצרים מורכבות שיש להתמודד עימה, אנו מחפשים פתרון בטיחותי שמצד אחד יהיה אסתטי ולא יפגע בנראות ובתפעול ומצד שני ימנע נגישות של ילדים למקור המים".