עמודי ברזל המשמשים כ'מעצור' וכתיחום אזור החניה ברחוב הנשיא פינת רחוב הגיבורים, סובלים מחבלה תדירה ומכאן שהם מצויים במצב של מפגע בטיחותי להולכי הרגל.

מדובר בצומת רחובות עמוסה במיוחד בה יש תנועת הולכי רגל אינטנסיבית, בשל סמיכות הצומת לעסקי מזון פופולאריים.

העמודים הבעייתיים | צילום: שירות מיינט

עמודי הברזל שנועדו במקור לתחום את מקום חניית הרכבים, ככה שהללו לא ייתפסו את שטח ההליכה של הולכי הרגל כליל, מושחתים על ידי נהגים חזור ושנה, ככל הנראה בשוגג כשהללו מתנגשים בהם בבואם לחנות.

"נוצר מצב שכשאין רכבים כאן, נניח שעות הבוקר המוקדמות או שעות הערב זה ממש לשים מכשול לפני עיוור", סיפרה תושבת רחוב הנשיא. "ילדיי נפצעו כאן לא אחת כשצעדו ולא שמו לב לעמוד שוכב שהיווה מהמורה בדרכם, נתקלו בו ונפלו.

"אני מבינה את ההגיון שבהצבת העמודים, ויודעת שבלעדיהם נהגים יחנו לנו על כל פיסת מדרכה, בגלל מצוקת החנייה כאן ברחוב הנשיא, אבל ברור כבר, שהפיתרון הזה לא עובד, לא מיטבי ואולי, הגיע הזמן למצוא משהו חלופי". 

תושבת רחוב הגיבורים הוסיפה: "יצא לי בערב לעקם את הרגל בתוך בור של שברי בטון מאחד העמודים", אמרה, "הייתי עסוקה בשיחת טלפון ולא ראיתי להיכן אני מכניסה את הרגל. לא ציפיתי להיכנס לתוך בור בטון וחבל שזה נראה ככה באזור כזה מרכזי".

מעיריית חדרה נמסר: "כפי שהובטח, העמודים אכן תוקנו כבר לפני כחודש. למרבה הצער הם ניזוקו שוב, ככל הנראה מפגיעת רכבים. בעקבות הפגיעה החוזרת ונשנית תחפש העירייה פתרון יעיל יותר לתיחום החנייה".