עמדת הגזם המאולתרת ליד גן דורון | צילום: שירות מיינט

הורים לילדים הלומדים בגן דורון (גן עיריה) ברחוב הר מירון בחדרה, טוענים לפינת גזם לא רשמית בסמוך לכניסה לגן הילדים מהווה מפגע תברואתי ובטיחותי. לדברי ההורים, כבר בחודש אוקטובר 2019 החלו להציף את מוקד העירייה בפניות ובבקשות לבטלה, אולם למרות ריבוי הפניות ובקשות העזרה  - העמדה עדיין קיימת.

לטענת ההורים, בשטח חול שמהווה אחת הכניסות לגן בעבור הצועדים רגלית וכן אזור חניה לבאים ברכב, יצרו תושבים המתגוררים במקום עמדת גזם מאולתרת. מכיוון שכך, האזור מלא באופן שוטף בערימות אשפה, ריהוט ופסולת מגוונת ומהווה מפגע תברואתי מן המעלה הראשונה.

עמדת הגזם המאולתרת ליד גן דורון | צילום: שירות מיינט

"זה מושך לכאן עכברים, חתולים ונחשים וזה מלוכלך ומטונף וככה לא אמורה להיראות כניסה לגן של קטנים בני 3", אמרה אחת האמהות. "הם גם יכולים למעוד ליפול ולהיפצע מחלק מהאלמנטים המצויים בערימה וכבר קרו מקרים. והכי חמור בעינינו זה העובדה שנוצר במקום בור עמוק מאד, בגלל איסוף הגזם משם. הבור הזה ממש סכנת נפשות, הוא עמוק מאד ובקלות מועדים לתוכו. בגשם הוא מתמלא מים ואתה מסכן את הרכב ועלול להיתקע", הסבירה.

עבודות העירייה לחסימת הבור | צילום: עיריית חדרה

אחת מאמהות הגן הוסיפה:" האשמה היא קודם כל על תושבים שיצרו פינת גזם על דעת עצמם, ללא שילוט וללא ימים מסוימים שאפשר להשליך גזם. להערכתי מכיוון שכך, לפעמים 'שוכחים' את המקום הזה בסבב הפינוי. מה שאנחנו מבקשים מעיריית חדרה הוא לבטל את העמדה הלא רשמית הזו, לזרוק כמה שקי חול כדי לשטח את הבור המסוכן ולאכוף ולקנוס את העבריינים שימשיכו להשתמש במקום כפינת גזם הפרטית שלהם . אני רואה בכל העיר את הבעיה לפיה, באזורי גזם המדרכה נפגעת והופכת עם הזמן לבור קטן. על אחת כמה וכמה ,שבאזור חולי כמו קרחת היער הזו, המקום יהפוך חיש מיד לבור ענק, שרק הולך וגדל".

לדברי ההורים, פתחו קריאות רבות במוקד העירוני בניסיון לקבל סיוע מעיריית חדרה, אולם בפועל הבור עדיין שריר וקיים .

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "צוות של אגף שפע יצא לשטח לבדיקה, והבור יכוסה עוד היום. לגבי עמדת הגזם, היא תועבר לרחוב תרנ"א פינת רחוב הר מירון, שם יבוצע משטח בטון ייעודי".