בשורה לנשים ההריוניות בחדרה - וגם לאמהות הטריות: ממלא מקום ראש העיר, ניר בן חיים, מקדם יוזמה לפיה יסומנו באזורים מרכזיים בעיר חניות ייעודיות לנשים הרות, או אמהות לתינוקות עד גיל שנה.

החניות יסומנו בצבע שונה לשם זיהוים בקלות ויוצב שילוט המעיד על קהל היעד של אותן החניות.

להמחשה בלבד. צילום ועיבוד תמונה: עיריית ראשון לציון

החניות ימוקמו בסמוך למרכזים רפואיים ומרכזיים מסחריים, שם יוקצו בעבור הנשים מספר חניות. עם אישורו של ראש העיר צביקה גנדלמן למיזם, תועבר התוכנית לועדת התחבורה של העירייה כדי לבחון את מיקום החניות.

תמי פנחסוב תושבת העיר ואם לתינוק בן 7 חודשים: "מדובר ביוזמה מקסימה ומבורכת. אישית אין לי רישיון נהיגה, אבל ברור לי שזה יקל מאד על הרבה נשים, בתוכן חברותיי ובנות משפחה שלי שהן אמהות לתינוקות רכים.

"שמעתי מהן לא אחת על המאבק למצוא חניה סמוכה לקופת חולים או טיפת חלב ובתנאי מזג אוויר של חום או קור קשה. זה ממש אתגר להגיע עם התינוק, להיסחב עם עגלה בדרכים, במעברי חצייה וכבישים".

ניר בן חיים יוזם הרעיון סיפר כי מדובר במיזם שפועל בהצלחה רבה בערים נוספות וכי לקראת יישומו, יונפק תו חניה ייחודי לנשים הרות על פי תנאים שיפורסמו מבעוד מועד: "פעמים רבות ניתן לראות נשים בהריון מתקדם או נשים בהריון או עם תינוק שנאלצות להוציא עגלה מהרכב ושאינן מצליחות למצוא מקום חניה סמוך למחוז חפצן", הסביר, "תו חניה לתקופה שבין השליש הראשון של ההיריון והשנה הראשונה אחרי הלידה יקל עליהן את התנועה והניידות בעיר".