ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן הודיע לראש מטה הדיור זאב ביילסקי, כי הצעת רמ"י להסכם גג בתוכנית תמ"ל 3002 תגרום נזק לעיר חדרה ולכן העירייה מתנגדת לתוכנית ללא פשרות.

בית אליעזר חדרה (צילום: איתמר רותם)

כזכור, בעקבות התנגדותו החריפה של ראש העיר, לתוכנית הבנייה של אלפי יחידות דיור במזרח העיר במסגרת הותמ"ל (הוועדה לתכנון תשתיות לאומיות), שבאה לידי ביטוי בהצבת עשרה תנאי בלתי ניתנים לשינוי וכן התנגדותו להקמת שדה תעופה במזרח העיר, התקיימה פגישת עבודה בירושלים, בינו לבין יו"ר מטה הדיור בילסקי, בה הדגיש ראש העיר את החשש מפגיעה בכלכלת חדרה ובתוכניות ההתחדשות העירונית שיזמה. עוד ציין כי לחדרה יש מלאי תכנוני של אלפי יחידות דיור ולכן אין צורך בקידום הותמ"ל.

בסיום הפגישה סוכם כי שיתקיימו דיונים נוספים, כולל עם רמ"י (רשות מקרקעי ישראל), על מנת שעיריית חדרה תוכל להציג השגותיה, ובראשן הצורך במענה תשתיתי של הכבישים ומערכת השפכים להתאמת תשתיות לגידול באוכלוסייה; הקמת אזור תעסוקה חדש; הקמת מרכז קהילתי חינוכי ובו בית ספר על-יסודי ומתנ"ס; הקמת מכללה; מגוון דיור בר השגה; פיתוח צירים ירוקים המשלבים פינות משחק ומבני ציבור שכונתיים, ודרישות נוספות שהוצגו מתחילת הדרך, תוך הדגשה שאם לא ימומשו תמשיך העירייה בהתנגדותה התקיפה לתוכנית, ותפעל למניעתה בכל הדרכים האפשריות.

המכתב שנשלח לביילסקי

בהתאם לסיכום עם ביילסקי נפגשו ראש העיר והצוות המקצועי של העירייה עם רמ"י, פגישה שאחריה התריע ראש העיר במכתב תקיף ליו"ר מטה הדיור. במכתבו הודיע גנדלמן כי ההצעה של רמ"י אינה מובילה את חדרה לעתיד הראוי לה, וכי הנזק שייגרם לעיר חדרה ולפיתוחה העתידי עולה עשרות מונים על התועלת, כביכול, המוצעת. גנדלמן ציין גם את התנגדות העירייה לתכנון להקמת שדה תעופה במזרח חדרה, והודיע חד משמעית: "אני מודיע בזאת שעיריית חדרה מתנגדת לתמ"ל 3002 ולכל תוכנית חדשה שאינה תואמת את תוכנית המתאר המאושרת של חדרה חד/2020 ואינה עולה בקנה אחד עם חזון העיר".

את ההתנגדות העירייה שלח גנדלמן גם לבכירי רמ"י, וכן לוועדה המחוזית חיפה ולמתכננת המחוז.