סניף 'ארומה' הפועל במתחם 'שערי חדרה' על כביש 4 ייסגר מעתה בשבתות. כך נודע בימים האחרונים.

בקרב האוכלוסייה הדתית בעיר נרשמה שביעות רצון רבתי מן המהלך: "כעת אוכל לשבת שם וליהנות", אמרה מ' תושבת בית אליעזר. "תמיד כשחברות הציעו לשבת במקום, אני זו שנאלצתי לפסול אותו בגין היעדר תעודת כשרות. לא אחת גם המתנתי במתחם לילדיי, ותמיד חשבתי כמה נהדר יהיה להמתין להם שם על כוס קפה - אולם לא יכולתי. כעת הבעיה הזו לא קיימת יותר".

סניף ארומה בחדרה | צילום: שירות מיינט

שביעות הרצון של הציבור הדתי בעיר מן המהלך, באה לידי ביטוי בין היתר גם בפוסט בנושא, שהעלה חבר מועצת העיר בועז ביטון מש"ס, וכלל תמונה של צוות ארומה אוחז תעודת הכשר של הרבנות הראשית.

"בשורה משמחת לשומרי המסורת ארומה שערי חדרה (כביש 4) מהיום, ברוך ה' גם סניף כשר וגם שומר שבת. יגעת ומצאת תאמין", כתב.

אולם אם מדובר בחדשות טובות בעבור ציבור שומרי המסורת בעיר, בעבור הציבור הכללי בה – ובמיוחד החילוני, מדובר בגזירה קשה שהובילה גם לקריאות להחרים את הסניף בגין המהלך.

תושב העיר חיים פדלון, שמפעיל את דף הפייסבוק 'חדרה פתוחה בשבת וחופשית מכפייה דתית', התייחס לנושא ואמר: "עוד עסק נכנע לחרדים וסוגר בשבת, עוד מסעדה נסגרת בשבת ומה שקורה כאן זה המשך ישיר לזה שעסקים אחרים, מראש מעדיפים את האינטרס של הקהל הדתי על חשבון החילוני.

"בזה שיש להם תעודת כשרות, הם מקבלים נתח חדש של הציבור הדתי בעיר, גם אם זה על חשבון החילונים וסגירה בשבת", אמר והוסיף: "בעבר הובטח שגם קניון 'מול החוף' יהיה פתוח בשבת, ולא כך הוא. אנחנו רואים את זה בפן הרחב כעוד צעד בתהליך ההתחרדות העובר על העיר. עוד ועוד מוסדות דת נפתחים, רשתות שיווק של חרדים נפתחות בחדרה, רמקולים רבי עוצמה המבשרים על כניסת השבת, ובעיקר הגירה של חרדים ורכישת בתים בכל השכונות העיר".

מארומה טרם התקבלה תגובה.