מתרחצים שביקרו בחוף הדייגים בשבוע האחרון הלינו על ריבוי אשפה בתוך המים, שפגמה משמעותית בהנאה מחוף הים.

התושבים טענו שהמים היו רוויים בשקיות ובפלסטיקים כמו גם בסיגריות שהיוו את שאריות המשלוח המוברח שדווח כי נסחף לחוף בראשית השבוע: "המים היו חמימים ונעימים והגעתי עם שלושת ילדיי כדי ליהנות מהימים האחרונים של החופש הגדול בים", סיפרה ח' תושבת העיר.

חוף הדייגים - חדרה

ח' אמרה: "למרות זאת, היה ממש קשה לשהות במים, כיוון שכל הזמן התנגש בנו איזה פלסטיק או נדבקה אלינו איזו שקית שהיה צריך להעיף, ושלא לדבר על הגועל של הסיגריות במים".

חוף הדייגים איננו חוף מוכרז, אולם למרות זאת חביב מאד על מתרחצי העיר בשל המעגן שבו. כזכור, בראשית השבוע דווח כי 30 ארגזים שכל אחד מהם מכיל 800 חפיסות סיגריות נפלטו לחוף אולגה הסמוך. בחוף הדייגים סיפרו מתרחצים כי במים הייתה כמות מרובה של סיגריות וסברו כי מדובר בשאריות מן המשלוח שנסחף לחוף אולגה.

ע' (60), אחת מן המתרחצות הקבועות בחוף, סיפרה על חווית הרחצה שלה ושל בני משפחתה בסוף השבוע האחרון ואמרה: "הגעתי עם ילדיי ועם נכדיי לחוף האהוב עלינו", סיפרה, "אנחנו אוהבים לשחות בחוף הדייגים בגלל המעגן של המועדון הימי הפועל שם, וגורם לים להיות מעין 'בריכת מים' כזו. אין בכלל שאלה וזה החוף היחיד שבא מבחינתנו בחשבון.

חוף הדייגים חדרה | צילום: מירית גולן

"אבל בשבת האחרונה בניגוד לבדרך כלל - היה מזעזע, היה צורך לשחות בתוך 'ים' של שקיות, ותוצרי סיגריות וכל מיני אריזות ולכלוכים. אנחנו מקווים שבשבת הבאה החוף יחזור לקדמותו, הגלים יפלטו החוצה הכול ומישהו ינקה, העירייה, או המועדון הימי שבחוף. אינני יודעת מי אחראי, אבל אנחנו מקווים מאד שהחוף יחזור להיות החוף המוכר והכיפי שלנו".

מעיריית חדרה נמסר כי "בכל יום מתבצע ניקיון בחופי הים על ידי אגף החופים של עיריית חדרה, בחופים הצפוניים של העיר מחוף אולגה ועד לשפך נחל חדרה".