השביל המוזנח (צילום: mynet)

שביל האשפה של חדרה: תושבי אזור הרחובות חטיבת הנחל וחטיבת גולני מנסים כבר למעלה משנה להביא לשיקם וטיפול שביל העובר בסמוך למקום מגוריהם, שהפך להיות מפגע ציבורי ולמרות פניות רבות שהועברו לגורמים שונים בעירייה – דבר לא נעשה.

"מדובר בשביל עם אבנים משתלבות שמסביבו זוהמה, עטיפות של מוצרים, שקיות ואשפה באופן קבוע. אין פחים, עצי הדקל להערכתי לא נגזמו כבר שנים", סיפר תושב רחוב חטיבת הנחל. "בסך הכל מדובר בשביל לא ארוך של  כמאה חמישים  מטר, זה לא בעיה לתחזק אותו, רק צריך רצון".

השביל המוזנח (צילום: mynet)

תושבת המתגוררת ברחוב חטיבת גולני הוסיפה: "זה מפריע מאד בעין לראות את האשפה ליד השביל, אני יוצאת לטייל עם עגלת התינוק בערב, יושבת במרפסת ביתי וכל מה שאני רואה זה אשפה ועוד אשפה, זה מגעיל וזה לא מגיע לנו. האבסורד הוא שמדובר באזור א' מבחינת ארנונה וזה לא נראה לי הגיוני שלא מנקים שם. לא ביקשנו שירצפו את השביל בזהב טהור, רק ניקיון בסיסי, גיזום אלמנטרי ולא ביקשנו צמחי יוקרה או משהו חריג".

התושבים מספרים כי נעשו פניות לעיריית חדרה לרבות למחלקת פניות הציבור וכן לגורמים ברובע מזרח, שמתפרסות על פני למעלה משנה, אולם כל הפניות והטרוניות לא הניבו תוצאה: "שלחנו מיילים, מכתבים, צילומים ואסמכתאות, מתחננים לעירייה ושום דבר לא עוזר" סיכמו.

 מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "השביל יטופל בשבוע הבא"