סכנה בגן הילדים: בשעות הבוקר של יום שישי שעבר נחבל קו חשמל בעל מתח גבוה בסמוך לגנים 'צופית' ו'הראל' בגבעת אולגה. באותה השעה בדיוק שהו הילדים בבית הכנסת הסמוך, שם ציינו את חגיגות שמחת התורה, ובכך נמנע אסון.

כבל החשמל על הכביש | צילום פרטי

לדברי אחד ההורים, כבל החשמל ניתק בעקבות משאית כבדה שהתנגשה בעמוד החשמל וכופפה אותו. "זה היה בשעה 08:40 בבוקר, ונשמע פיצוץ גדול. בהתחלה לא ידעו מאיפה זה בא, אבל התמונה התבהרה די מהר. מיד לאחר מכן תושבים צלצלו למוקד, לחברת החשמל ולמשטרה, שהגיעו במהירות".

כאמור, למזלם של הילדים וההורים נמנע אסון. "ילדי שני הגנים היו בדיוק בחוץ, אז הפעם התרחש פה נס. אבל כל עוד עמוד החשמל הזה ימשיך לעמוד במיקומו הנוכחי, אולי לא נהיה כל כך ברי מזל בפעם הבאה".

לפני כשנתיים הכשירה העירייה את השטח בו עומד העמוד כמגרש חניה, בשל מצוקת החניה בשכונה, אלא שעמוד החשמל ממשיך לעמוד במקום. "אני תמיד חוששת מהעמוד הזה", מספרת תושבת השכונה. "בכל פעם שאני באה לקופת החולים (המאוחדת, שנמצאת בסמוך) אני נקלעת לסוג של פלונטר, איך לצאת מהחניה בלי לפגוע בעמוד. קשה לעשות רוורס, קשה לתמרן, במיוחד כשהחניה מלאה".    

המשאית ועמוד החשמל | צילום פרטי

ממשטרת מחוז חוף נמסר: "מדובר בכבל חשמל שנפל על הכביש. הילדים הורחקו באופן עצמאי על ידי צוות הגן והמשטרה במקום סייעה לנציגי חברת החשמל בסגירת הכביש ובכל עניין לו נדרשו".

האם יש כוונה להעתיק את עמוד החשמל מהמקום?

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: 

"ביום שישי נקרע כבל חשמל בגבעת אולגה, והמקרה הועבר כנדרש לטיפול חברת החשמל".

מחברת החשמל נמסר בתגובה:

"לאחר בדיקה מעמיקה וביקור בשטח מדובר על עמוד שהוקם בשנת 1991 ביישוב חדרה שכונת גבעת אולגה אשר נמצא בתחום שטח ציבורי פתוח גובל עם שטח מגורים. אזור שבו מוקם עמוד מוגדר כשטח ציבורי פתוח ולא תחום נסיעה לכלי רכב/ אזור חנייה".