מכשיר השמיעה. ייחודי ויקר | צילום: אלבום פרטי

תוך שבוע הצליחה קבוצת מתנדבי חדרה לגייס 22 אלף שקל ולרכוש מכשיר שמיעה חלופי בעבור פעוט בן שנה, שמכשירו היקר אבד.

לפני כשבוע ביקרו הוריו של הפעוט, המתגוררים מחוץ לחדרה, את משפחת האם, וככל הנראה, במהלך טיולים אבד החלק החיצוני של ההתקן.

בקבוצת מתנדבי חדרה מיהרו לפרסם את פרטי החלק החיצוני של השתל ואת תמונתו, עם בקשה מתושבי העיר לנסות למוצאו.

"פירסמנו בקבוצות למיניהן בקשה לתושבים, עם תמונה של המכשיר, כדי שמי שיראה שתל כזה, בייחוד באזורים של מלון רמדה וחוף כפר הים — אזורים שבהם טיילה המשפחה, ייצור איתנו קשר, וקיווינו שכך יקרה", אומר השבוע חזקי מנת, העומד בראש קבוצת המתנדבים.

צילום: אלבום פרטי

"אחת ממתנדבות הקבוצה שלנו היא קרובת משפחה של הורי הפעוט, וכך התוודענו לעובדה שמדובר במכשיר ייחודי ויקר, ושלמשפחה אין כל יכולת כספית לרכוש אחר".

מדובר בחלק חיצוני של "שתל שבלולי", שהוא התקן אלקטרוני המוחדר בניתוח לאוזן ומאפשר לכבדי שמיעה לשמוע. השתל קולט צלילים מהסביבה וממיר אותם לאותות חשמליים, שמועברים דרך אלקטרודות אל עצב השמיעה.

לאחר שנואשו המתנדבים למצוא את המכשיר האבוד, ומשהבינו שהפעוט עלול להישאר במצב של היעדר שמיעה מוחלט, יצאו למבצע גיוס תרומות, ובתוך שבוע בלבד אספו אלפי שקלים ורכשו את המכשיר. "תרמתם, הפצתם, גייסתם והצלחתם כמו גדולים לרכוש לפעוט המתוק את התקן השמיעה. הצלחתם בענק והמילה תודה לא תספיק כאן. משפחתו מוסרת לכם את אהבתה הרבה ואת תודתה", כתב מנת לחברי הקבוצה.