מעברים צרים ומחסור בחנייה | צילום: מירית גולן

תושבים בגבעת אולגה מדווחים על מצוקת התניידות בתוך השכונה, כתוצאה מחנייה לא חוקית משני צידי הכביש. מיעוט מקומות החנייה בשכונה מאלץ תושבים רבים לחפש פתרונות יצירתיים ופעמים רבות חונים בצורה שמגבילה או חוסמת את התנועה.

"ביום שישי נקלעתי לרחוב קק"ל באזור אולגה ג'", סיפרה תושבת השכונה. "זה רחוב צר, שכלי רכב חונים משני צדיו וממילא קשה לנהוג בו. כשהגעתי לאזור מסוים בו, נתקלתי במחסום. תושבת עם ג'יפ גדול הוציאה ילדים מהרכב ופרקה שקיות קניות במשך דקות ארוכות. זאת תוך שרוב הרכב שלה נמצא על הכביש וחוסם אותו".

לטענת תושבים לא מדובר במקרה חריג ותדיר יש בשכונה חיכוכים ומריבות על הרקע הזה. "מספיק לראות מה הולך בימי שישי במרכז המסחרי (אזור הבנקים) כדי להבין את המצוקה", מספרת תושבת. "אנשים היו מוכנים על בתי המגורים אם היה ניתן, מרוב שאין מקומות חנייה".

תושבת רחוב העיר העתיקה בשכונה הוסיפה: "השכונה קיימת משנות החמישים. כשבנו אותה מן הסתם לא חשבו שיהיו כאן כל כך הרבה כלי רכב. הרחובות צרים, חלקם, כמו רחוב קק"ל, מעגליים, ואין מקום לעבור בהם. אז בוודאי שלא להחנות את הרכב משני הצדדים. לנהוג כאן בשלום זה רק בעזרת המון תושייה, יצירתיות וסבלנות. אני מצפה מעיריית חדרה להכשיר באזורים ציבוריים מגרשי חנייה שיסייעו לנו כאן במלחמת הנהיגה והחנייה היומיומית. זה משהו שנעשה בשכונות אחרות בעיר וכאן זה ממש קריטי".

מעיריית חדרה נמסר: "בעיריית חדרה פועלת ועדת תנועה הכוללת נציגי הרשות, משרד התחבורה ומשטרת ישראל. כל תושב רשאי לפנות לוועדה בכל בקשה, אשר תיבחן לגופו של עניין בכל ההיבטים המקצועיים".