בניין עיריית חדרה | צילום: איתמר רותם  

הרב משה כהן, מי שהיה אמון בעיריית חדרה על החינוך המיוחד, התפטר השבוע מתפקידו. ההתפטרות עוררה מחאה בקרב תושבי העיר, שהציפו את הרשתות החברתיות בדברי שבח על מסירותו לתפקיד. מנגד נשמעה גם ביקורת על העירייה שלכאורה לא השכילה לשמרו בתפקיד.

"הרב משה כהן ניהל, שימש כמזכירה, כעובדת סוציאלית, כפסיכולוגית ולקח חלק בהשמה  והתאמת מסגרת לילדים במלחמות על כל ילד ברשות ומחוצה לה, ונלחם על מימוש זכויותיו של כל ילד. כעת  הוא  נשבר, הרים ידיים והגיש מכתב התפטרות", כתבה אחת האמהות בכאב והוסיפה: "כמה טוב לילדים בעלי צרכים מיוחדים בחדרה, עד כדי כך טוב, שמנהל החינוך מיוחד שעבד חצי משרה התפטר, ולמה? כי ביקש פקידה שתסייע לו בחצי משרה ונענה בשלילה". 

הצער והאכזבה מהתפטרות הרב המוערך פתחה צוהר להצפת סוגיות בעייתיות במערכת החינוך בעיר. מוועד ההורים המרכזי של העיר, בראשות צפריר אורנשטיין וליאור גולדין, נמסר כי התקבלה החלטה לצאת למחאה כנגד מה שהם מכנים "אוזלת היד של העירייה" בתחום החינוך.

"במשך השנה וחצי האחרונות עשינו כל שביכולתנו סביב שולחן הדיונים בכדי להביא את הנהלת העיר להכרה שיש לשנות את התנהלותה בנושא החינוך", עדכנו אורנשטיין וגולדין את תושבי העיר ברשת החברתית ובמכתב ששלחו לראש העירייה, צביקה גנדלמן. 

במכתב הם פירטו כשלים לטענתם במערכת החינוך המקומית, בעיקר בנושאי בינוי, בטיחות בדרכים ובמוסדות החינוך וביוזמות חינוכיות, ודרשו מהעירייה למצוא להם פתרונות.

מעיריית חדרה נמסר בתגובה:

בנושא הרב משה כהן - "הרב משה היקר ביקש להתפטר כבר לפני כמה חודשים, וראש העירייה צביקה גנדלמן ביקש מימנו לחשוב שוב. שלשום החליט הרב היקר להתפטר סופית. הטענה לפיה כביכול לא אושרה לו מזכירה, שיקרית. היות שבפועל פורסמו כמה מכרזים לתפקיד ולא נמצאה מזכירה מתאימה מכל מיני סיבות". 

בנושא טענות ועד ההורים -  "עיריית חדרה מנהלת דיאלוג סדור עם ועד ההורים העירוני. בניגוד לטענות הוועד, מערכת החינוך בעיר נמצאת בעלייה מתמדת מזה חמש שנים, ויעידו על כך נתוני הזכאות לתעודת בגרות המצביעים על עלייה עקביתבעיר חדרה הוקמו בתי ספר מהייחודיים והמובחרים במדינת ישראל. בעיר חדרה הוקמו מבני חינוך שבאים לראות אותם וללמוד עליהם בכל העולם, למשל גנים מאופסי אנרגיה ואחריםוכן, יש עוד מה לשפר, והעירייה עובדת על-פי תוכניות עבודה סדורות כדי להמשיך ולקדם את החינוך בעיר".