תושבים המתגוררים באזור רחוב חטיבת הנח"ל בחדרה טוענים, כי גן השעשועים שבעורף בתיהם לא עבר בדיקה כמעט שנתיים, כך שהם אינם חשים ביטחון לאפשר לילדיהם לשחק בחופשיות במתקני הגן.

מדובר בגן השעשועים "נהלל", מספר 42. על פי השילוט המוצב בגן, מאז דצמבר 2017 לא התקיימה בו בדיקת בטיחות של המתקנים.

תאורה חלשה בגן. "הילדים מצויים בעלטה גמורה" | צילום: פרטי

"זה לא תקין שעברה כמעט שנה מאז שהוא היה צריך להיבדק", אמר תושב שמתגורר בסמוך, "לא מדובר בחריגה של כמה חודשים, שגם היא חמורה, מדובר בפרק זמן ארוך, וזה מראה לי שלא מייחסים לכך חשיבות רבה. זה במקרה גן הסמוך למקום מגוריי, אז הוא מול העיניים שלי. אני רוצה להאמין שזה לא המצב ברוב הגנים בעיר".

עוד אמר התושב, שמכיוון שהנושא שקוף, ושילוט המוצב על פי חוק בכל גן שעשועים מציין מתי התקיימה בו הבדיקה האחרונה, על עיריית חדרה והגורמים המקצועיים להקפיד הקפדה יתרה על הנושא.

נוסף על כך, טוענים הורים לילדים המשחקים בגן בקביעות, כי במקום אין די תאורה, וכי הבעיה מתעצמת כעת אף יותר, בגלל שעון החורף, והעובדה שכבר בשעות אחר הצהריים המוקדמות יש חשכה כבדה בגן.

השלט. הבדיקה האחרונה: דצמבר 2017 | צילום: פרטי 

"פנינו פעמים רבות למוקד העירוני וביקשנו שתותקן עוד תאורה. יש כאן מעט פנסים, והילדים על הנדנדות ובמתקנים מצויים בעלטה גמורה, וזה לא נעים לא לנו ולא להם", אומרת אחת האימהות. "מדובר בהשקעה כספית לא גדולה ובהשקעה קטנה של עבודה בסך הכול, ואנחנו מצפים למענה מהיר. בשילוט שבו מפורט מספר הגן, מצוין שמי שרוצה לדווח על ליקויים מוזמן להתקשר למוקד 106. ובכן, כך עשינו ולא אחת, ומענה אין".

מעיריית חדרה נמסר: "גן נהלל נבדק באמצעות יועץ בטיחות חיצוני מוסמך ממכון התקנים, שמבצע בדיקות בטיחות בכלל הגנים הציבוריים בעיר. השילוט המפרט את תאריך הבדיקה לא עודכן באחרונה, מאחר שחברת התחזוקה הוחלפה וטרם עודכנו השלטים על פי ממצאי הבדיקות התקופתיות. הבדיקה בגן זה בוצעה באוגוסט 2019, ופרטי הבדיקה יעודכנו על השלט בשבועות הקרובים. ממצאי הבדיקה האחרונה קבעו שהגן בטיחותי לשימוש, והעלו בעיות של בקיעים קלים בגומי, שיתוקן בהתאם".