הקו החדש יצא לדרך בחדרה | צילום: דוברות אגד

לאיך נלחמים בעומסי התנועה? מעודדים שימוש ומתגברים את התחבורה הציבורית. 

לצורך כך השיקה 'אגד' הבוקר (ראשון) קו אוטובוס חדש (704) שיוצא ממתחם הוילג' בחדרה לכיוון תל אביב. מדובר ביוזמה משותפת של משרד התחבורה ו'אגד חדרה' שנועדה להקטין את הלחץ בכביש החוף. כאשר הכוונה היא שתושבי חדרה יחנו את רכבם בחניון 'מול החוף', וייסעו לכיוון תל אביב בתחבורה ציבורית.

הקו החדש מתחיל את נסיעותיו בשעה 06:00, ומדרים לכיוון תל אביב מדי רבע שעה - התחנה האחרונה היא מסוף ארלוזורוב. החל מהשעה 09:00 התדירות פוחתת והוא יצא לתל אביב מדי חצי שעה. בשעה 14:00 שוב עולה התדירות לכל רבע שעה, וכך עד השעה 19:00, אז יוצא האוטובוס האחרון מחדרה לתל אביב, ובמקביל יוצא האוטובוס האחרון מתל אביב לוילג'.

ניר מרחב, מנהל 'אגד חדרה': "יש במתחם חניה שמכילה עד 2000 כלי רכב, לנוחיות הנוסעים. כך  הם יוכלו להחנות את רכביהם, וביתר קלות להגיע באוטובוס לתל אביב. תדירות האוטובוס גבוהה ויעילה, והקו מספק לתושבים אפשרות נוחה, מהירה ויעילה להגיע לתל אביב, ולחסוך לעצמם נהיגה ועמידה בפקקים".

ביום ההשקה הראשון של הקו אמנם נרשם מספר מועט יחסית של משתמשים, אך ב'אגד' מאמינים שברגע שציבור רחב יותר יהיה מודע לקיומו, הוא יסייע רבות לנוסעים לתל אביב ויקל גם את העומס בכביש החוף.