תושב שכונת בית אליעזר בחדרה טוען כי עיריית חדרה מנהלת לכאורה אכיפה בררנית כנגדו בעניין גידול תרנגולות בחצר ביתו הפרטי. לדברי התושב, בעוד תושבים רבים בעיר ובשכונה בפרט מגדלים חיות בחצר ביתם להנאתם, רק כנגדו הוצא צו פינוי.

אם לא די בכך, טוען התושב כי כוחות משטרה הכוללים כ-10 אנשי שיטור עירוני ופקחים הגיעו לחצר ביתו - כדי לאכוף את הפינוי: "זה לא  להאמין איזה כוח אדם מאסיבי הגיע כדי לוודא שקיימתי את הצו", סיפר והוסיף: "מה גם שפיניתי אותם יום לפני כן - בשבת. ימ"מניקים עם אלות הקיפו את הבית, מאבטחים צמודים אבטחו את הווטרינר העירוני ד"ר יורם ולטר, מחזה אבסורדי כזה, לא ראיתי מימיי", אמר.

השוטרים שהגיעו לפנות

ראשיתו של הסיפור כשלושה חודשים טרם הפשיטה הדרמטית שהתקיימה ביום ראשון (22.12): "אני גר בביתי בבית אליעזר בשנתיים וחצי האחרונות",  הסביר התושב, "בחצרי אני מגדל תרנגולות להנאתי כתחביב. יש לי שלושה ילדים שעוברים טיפולים רגשיים שונים והטיפול בחיות, משמש מעין תרפיה נוספת בעבורם".

התושב הוסיף ואמר: "צריך להבין שלא מדובר בכמות מסחרית אלא ב-10 תרנגולות. אף פעם לא הייתה לי כל בעיה עם השכנים על הרקע הזה או בכלל. בין השכנים הצמודים אליי וסובבים אותי וביני שוררים יחסי חברות. מה גם שכמעט בכל חצר בית שני בבית אליעזר, אנשים מגדלים תרנגולות, כלבים, עיזים, טווסים ומה לא".

"התסכול הוא אדיר. לידי מגדלים עיזים שזה מפגע ריח, טווסים, כלבים. לאיזה רמת דציבלים מגיע כבר התרנגול ששומעים אותו מספר בתים ממני? האם נביחות של כלב שקטות יותר? דבר נוסף שאני מתרעם עליו ביותר - מדוע האכיפה הבררנית כלפיי? בית אליעזר כולה חיות ואותי אוכפים?".

השוטרים שהגיעו לפנות את התרנגולים | צילום עצמי

על פי עדות התושב, גם בזאת לא נגמרה הסאגה: "כמה ימים אחרי הפינוי של הזכר, בעת ששהיתי בעבודתי באזור התעשייה, הגיעה ניידת משטרה ועימה הוטרינר העירוני, וככה מול לקוחות והגישו לי צו פינוי. לא האמנתי למראה עיניי. אמרו לי שיש לי עד ה 22/12/19 לפנותן. למרות התסכול והאכיפה הבררנית פיניתי אותן ביום שבת ה21/12/19 כשלמחרת הגיעו כוחות משטרה עצומים לוודא שהדבר נעשה, ממש כאילו מדובר במבצע נגד פושע בינלאומי. שיא האבסורד היה כשפיניתי את התרנגולות לשכן הצמוד שלי. שאלתי היא, האם  עכשיו הן לא מפריעות אצל הצמוד שלי? אני דורש את החזרת התרנגולים לחצרי, ושינהגו בי כפי שנוהגים בכל תושב אחר בעיר שמגדל חיות בחצרו" סיכם.

ממשרד החקלאות מסרו כי הווטרינר הרשותי הוא הסמכות לקבוע אם מדובר במטרד או לא. 

מעיריית חדרה טרם התקבלה תגובה.

ממשרד החקלאות טרם התקבלה תגובה.