כמידי שנה לקראת מבצע "הקש בדלת" נפגש ראש העירייה, צביקה גנדלמן, עם נציגות האגודה למלחמה בסרטן כדי לתת את ברכת הדרך להצלחת המבצע.

מבצע "הקש בדלת", המתקיים השנה ביום שני ה-28 באוקטובר, הוא מבצע ארצי שנועד לגייס תרומות שיסייעו לאגודה למלחמה בסרטן להמשיך את פעילותה ההתנדבותית המבורכת, ולתמוך במאות אלפי החולים והמחלימים מהמחלה.

מתנדבי הסניף וגנדלמן. צילום: דוברות העירייה

במפגש עם ראש העיר, בו נכחה גם מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג, השתתפו מנהלת סניפים מחוז צפון של האגודה למלחמה בסרטן תמר פינקלשטיין-הדר, יו"ר סניף חדרה רבקה קרן, ומתנדבי הסניף.

גם השנה הנחה ראש העיר את אגף החינוך לגייס את בתי הספר למבצע על מנת לסייע לגייס סכום גבוה יותר למען המטרה החשובה.

יצוין כי בשנים האחרונות משתתפים תלמידי העל-יסודי בהתרמת תושבים ותלמידי היסודי בהתרמות בית-ספריות. ההתרמות הבית-ספריות החלו לפני כשנתיים בעידוד ראש העיר ונחלו הצלחה מרובה. במסגרת ההתרמה הבית-ספרית מחולקות מעטפות ייעודיות לתלמידים, אשר לוקחים את המעטפות הביתה ומשיבים אותן עם תרומה סגורה במעטפה. בית הספר מעביר את כל המעטפות הסגורות בצורה מרוכזת לאגודה למלחמה בסרטן.

פינקלשטיין עדכנה את ראש העיר כי בזכות עידודו להשתתפות תלמידים הצליחו להתרים בחדרה לסכום נכבד של 55,000 שקלים.

בזכות התרומות מסייעת האגודה למלחמה בסרטן במימון מחקרים מדעיים שנועדו למצוא מרפא למחלת הסרטן; מעניקה סיוע ברכישת ציוד רפואי למרכזיים רפואיים; מסייעת במימון העסקתם של אחיות, פסיכולוגים, דיאטנים ועובדות סוציאליות, המסייעים לחולי הסרטן בבתי החולים ובקהילה; מבצעת פעילויות הסברה והדרכה להגברת המודעות לדרכי המניעה של מחלות הסרטן, ועשייה רבה נוספת.

מתנדבי האגודה בסניף חדרה, העוסקים בפעילות ההתנדבותית כבר למעלה מ-60 שנה, הביעו תקווה שתושבי חדרה יוכיחו גם השנה את רוחב ליבם ויתרמו על מנת להציל עוד נפש בישראל.