חדש במערכת החינוך בחריש: העירייה מעצבת מחדש את כל כיתות א' בבתי הספר בעיר, במטרה להפוך את המעבר לבית הספר היסודי נעים יותר ומטלטל פחות בעבור הילדים.

המעבר המכריע מבחינת התלמידים הוא מגן החובה לכיתה א'. המעבר טומן שינויים רבי-משמעות בכמה מישורים, ויכול לעורר התרגשות וחרדה בקרב הילדים. במערכת החינוך בעיריית חריש החליטו לראשונה להפוך את המעבר של הילדים מגן החובה לכיתת א' לקל ונעים יותר.

מרחב לימודי חדש בחריש | צילום: יח"צ

בימים הקרובים ייצא לדרך פרויקט "התחלות טובות", שבמסגרתו יעוצבו מחדש 20 כיתות א' בכל בתי הספר היסודיים מכל זרמי החינוך בעיר, כולל בחינוך המיוחד. במסגרת תקציב של 350 אלף שקלים שמקצה העירייה לכל בתי ספר, כל מנהל יבחר איך לעצב את כיתות א' שבבית-ספרו. תהליך העיצוב יכלול רכישת רהיטים, משחקים ופריטי עיצוב נוספים.

לדברי מנהל אגף החינוך בעיריית חריש, ישראל שלו, "הילד עובר מגן פעיל עם תנועה חופשית יותר לתוך כיתה עם שולחנות וכיסאות. כדי לרכך את המעבר הזה החלטנו לעצב את הכיתות ולייצר סביבה נעימה יותר, עם פינות יצירה".

ראש העירייה, יצחק קשת, ציין, כי העירייה יוצרת בבתי הספר היסודיים מרחב לימודי מזמין, נינוח ומרגיע יותר, שמרכך בעבור תלמידי כיתות א' את המעבר מהגן לבית הספר.

"זהו חלק מתהליך עומק שבו אנו מעצבים מחדש את החינוך בחריש, במטרה להיות עיר עם חינוך מוטה-עתיד", אומר קשת.