אתי עבדיאל, תושבת שכונת גבעת אולגה, טוענת כי בנה שאמור היה לפתוח את שנת הלימודים ביומו הראשון בכיתה א', לא עשה זאת ונותר בבית, מכיוון שבעיריית חדרה לא מצאו עבורו מסגרת הולמת.

ללא מסגרת. צילום המחשה: shutterstock

מדובר  בתלמיד שבשנה שעברה למד בגן ברוש המשויך לחינוך המיוחד ולדברי אמו, הוא אמור היה לעבור לבית הספר 'נר שמואל ' של החינוך החרדי העצמאי. אולם השנה, בשונה משנים קודמות, לא נפתחה כיתת  חינוך מיוחד בבה"ס: "בהתחלה אמרו לי בעירייה שבני ילמד בכיתה רגילה ב'נר שמואל'", אמרה עדביאל, "וגם שהעירייה אולי תאשר  לו סייעת מיוחדת לצורך העניין, אבל זה לא הסתייע  בסופו של דבר.

"אחר כך הפנו אותי  למוסדות  אחרים בחינוך החרדי עצמאי כמו בית הספר 'להורות נתן',  או בית הספר 'חפץ חיים',  אך הם לא מתאימים לנו  מכיוון שהם נחשבים לרמה רוחנית גבוהה שלא מתאימה לנו ולהם. בנוסף, אין בהם כיתות חינוך  מיוחד, אלא רק שעות שילוב וזה לא מה שהוא צריך". 

לדברי האם, בלית ברירה היא השאירה את הבן שלה בבית והפסידה יום עבודה. האם טוענת עוד כי היא לא רואה פתרון באופק, ונכון לעכשיו צפוי בנה להישאר עימה בבית עד להודעה חדשה: "שיגרתי מכתבים בנושא בתפוצה רחבה, בין היתר למנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, ליו"ר ועדת הכספים בכנסת, משה גפני, לשר הפנים אריה דרעי ולראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן ומנכ"לו יעקב זיגדון.  פניתי לקבל מענה ועזרה, אולם  לצערי לא קיבלתי תשובה מאיש  ואני אובדת עצות". 

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "לצערנו משרד החינוך סגר תקן של כיתת חינוך מיוחד בבית הספר בחדרה בדקה ה-90. משכך הרשות פעלה ופועלת להסיע את הילדים לבית ספר בסביבה הקרובה. אך כל המסגרות מלאות ולא ניתן להוסיף ילדים. הרשות ומפקחת בית הספר פועלים למציאת מסגרת חלופית". 

ממשרד החינוך טרם נמסרה בתגובה.