האם יו"ר ועד עובדי עיריית חדרה, איציק יצחקי, עושה שימוש ברכב עירייה לנסיעות פרטיות? גורמים בעיריית חדרה טוענים שכן, יצחקי טוען כי יש לו אישורים לכל נסיעותיו.

גורמים בעירייה טוענים, כי יצחקי עושה שימוש אישי ברכב העבודה מעבר לשעות העבודה. "מדובר ברכב עבודה יעודי, ויצחקי מבצע בו נסיעות פרטיות וחונה בביתו, במקום לחנות בתום יום העבודה בבניין העירייה. זאת אינה דוגמה אישית", אומר גורם בעירייה.

איציק יצחקי | צילום: אלעד גרשגורן

יצחקי מצידו מסביר, כי הוא פועל רק על פי חוק, ומקפיד על קצה קוצו של יוד בכל הקשור להוראות החוק ולדיני העבודה. הוא טוען כי ידע, שבעקבות סכסוך העבודה המתהווה בעיריית חדרה בין הוועד להנהגת העיר, ינסו בעיריית חדרה להשחירו, ולתקוף אותו אישית: "בהכירי את הנפשות הפועלות ואת דרכי עבודתן, היה לי ברור שיחפשו רפש עליי, רק לא ידעתי שזה יגיע כל כך מהר", אמר. "למזלי, אני מצויד באישור מיוחד המאשר לי, בשל תפקידי, להשתמש ברכב מעבר לשעות העבודה. זוהי עוד דוגמה לניהול הכושל בעיריית חדרה. יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה. מפיצי השקרים לא יודעים שהדבר הוא באישור".

יצחקי אף הוסיף כי הוא נוסע ברכב עירייה באישור מנהל מחלקת רכב בגלל שרכב עירייה פגע ברכבו והשבית אותו. עוד הוסיף: "הנהלת העיר יוצאת מכליה כיוון שאני כיושב ראש ועד העובדים עומד איתן ונלחם בעוז למען כלל עובדי עיריית חדרה. העירייה נכנסת לפסים אישיים האמורים להתדיין בעירייה. זו רמה נמוכה של מאבק מצידם. אני מכחיש את האמור מכל וכול. הנסיעות ברכבי הינם לצרכי עבודה בלבד".

כזכור, לפני כשבוע, פנה ועד עובדי עיריית חדרה להסתדרות העובדים, בבקשה שתכריז על פתיחת סכסוך עבודה בין עובדי עיריית חדרה להנהגת העיר. הרקע לדברים: טענות קשות של יצחקי כנגד הנהלת העיר, ובפרט כנגד מנכ"ל העירייה, יעקב זיגדון, על אי אמון בהון האנושי בעיריית חדרה, על הלנת שכר, על ניהול ריכוזי בלי שיתוף פעולה עם ועד העובדים ובעיקר, על הבאת שלל עובדים חיצוניים לתפקידי ניהול, תוך התעלמות ממצאי כוח האדם האיכותי בעיריית חדרה.

"ההסתדרות הנחתה את העירייה, לפני שהיא מכריזה על סכסוך עבודה, לשבת ולנהל מו"מ עם ועד העובדים, אבל איני רואה כל כוונה כזאת בפועל", אומר יצחקי, "להיפך. אני רואה שבמקום להתעסק במהות, ובבעיות האמיתיות של העובדים, הם בוחרים לצאת למלחמה אישית ולהפיץ על אודותיי שקרים ובדותות, שאין להם כל שחר, כפי שניתן לראות באישור המיוחד של המנכ"ל בכבודו ובעצמו, המאשר לי בשל תפקידי כיו"ר ועד, לעשות שימוש ברכב העבודה".

מהעירייה לא נמסרה תגובה.