תושב שכונת ויצמן בחדרה אבי נזרי (היחיד שנותר בוועד השכונה לדבריו), טוען כי מזה שלוש שנים שבשכונה יש פיצוץ מים שנציגי העירייה מתקנים באופן פרובזורי. מכיוון שכך, התיקונים לא מחזיקים מעמד, וכמויות רבות של מים מתבזבזים לחינם.

לדבריו הטיפול הלוקה בחסר בפיצוץ המים, מצטרף לתחזוקה הלקויה של השכונה מצד עיריית חדרה ומוביל לירידת מחירי הדירות בשכונה באופן משמעותי: "התייעצתי עם משפטנים כבר בגין אוזלת היד של העירייה  במקרה זה של פיצוץ המים ובכלל, והכיוון הוא ללכת לתביעה נגד עיריית חדרה. מישהו צריך לתת את הדין על ירידת מחירי הדירות בשכונה שרק ממשיכים לרדת באופן דרמטי", הסביר.

הצינור הבעייתי בשכונת ויצמן | צילום: אבי ניזרי

נזרי טוען שבפנייה האחרונה לעיריית חדרה לפני כשבועיים, מתוך תסכול, דיווח כי בשכונה חוגגים יום הולדת שלוש שנים לפיצוץ המים: "מדובר בפיצוץ במערכת המים ברחוב מבצע עובדה", סיפר והוסיף: "וכל הפניות  לעירייה ולמנהל הגינון הניבו אפס תוצאות.

"מתקנים באופן חלטוריסטי וזה לא מחזיק מעמד ככה שכשמפעילים את מערכת ההשקיה בלילה, כל הכביש ברחוב מבצע עובדה מוצף במים. זה כאב לב אמיתי  וזה יוצא מהכיס שלנו התושבים, ובסך הכול מה ביקשנו? לתקן באופן יסודי שלא ייגרם בזבוז מים  לחינם?".

נזרי מציין כי לתחושת התושבים במקום, הפכו אותם לחצר האחורית של העיר. "נושא פיצוץ המים הוא דוגמא לשירות שאנו מקבלים מהעירייה, שנים אנחנו מתלוננים שהגינון פה לא גינון, מכסחים את הדשא ללא שקית ככה שהגזם נשאר על הדשא שוקע לתוכו והורג אותו. עבודה חלמאית בשכונה  והתעלמות ממצוקות רבות שלנו".

תושבת המתגוררת ברחוב מבצע דני ,אחד הרחובות הסמוכים למבצע עובדה, הוסיפה: "אני עוברת בכל יום  בבוקר לכיוון העבודה שלי, דרך מבצע עובדה ומצטערת בכל פעם מחדש על כמויות המים שאני רואה על הכביש. לפעמים   הכביש יבש אינני יודעת אם זה כי תיקנו או כי, ביום זה לא הפעילו מערכת השקיה, ואז אני מרגישה איזו הקלה על בזבוז המים. כל כך מטמיעים לנו את נושא האין לנו מים מיותרים לבזבז, שלראות מים מבוזבזים ועוד באחריות עירונית, זה נותן תחושה רעה מאד".

מתאגיד המים 'מי חדרה' נמסר בתגובה: "הפנייה נבדקה. מדובר בצנרת שקשורה לגינון  שבאחריותה של עריית חדרה".

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "בנוגע לבעיית ההשקיה, הנושא מטופל מעת לעת ונראה כי גורמים מסוימים פוגעים בצנרת ההשקיה, בזדון, ובשל כך הוצבו ברחבי השכונה מצלמות אבטחה. שכונת ויצמן מטופלת בצורה ראויה על-ידי אגפי העירייה השונים ובקרוב מאוד יזכו תושביה להקלה בלחצי התנועה בעקבות פתיחת כביש יצחק שמיר".