רחוב הרצל בחדרה. צילום: באדיבות תושבים

תושבי חדרה מתלוננים על  "הפקרות" בחלקו  המרכזי-דרומי של רחוב הרצל. לטענתם, דיירי הרחוב עצמם משליכים לרחוב מכל הבא ליד לרבות אסלות, רהיטים ישנים, צעצועים ובגדים, שלא בעמדת  פינוי גזם ובוודאי לא ביום ייעודי לאיסוף הגזם.

לדברי התושבים,  למרות שרחוב זה מצוי  בלב העיר כולל לא מעט בתי עסק והוא עורק תנועה מרכזי לעוברים ושבים, הוא נראה תדיר כמחסן גרוטאות  מרובב.

"אני גרה  כאן", סיפרה תושבת מוותיקות הרחוב. "ואני מדווחת למוקד העירוני על מה שקורה כאן  כל הזמן. בכל פינת רחוב ובכל זמן  נתון מי שעובר במקטע הרחוב הזה של הרצל, מהנקודה בה הוא  נפגש עם רחוב הנשיא ועד לפיאצה, יראה בכל  פעם, חלקי ארונות, שקיות בגדים  מפוזרות על המדרכה, צעצועים, כלי בית בתפזורת, בקבוקים, שברי זכוכיות ומה לא.  בשבוע שעבר, גם אסלה היתה ברחוב, לא פחות. מחריד אותי לראות שככה נראה רחוב בלב ליבה של העיר. אחר כך מתפלאים שאנשים מעדיפים להסתובב בקניונים  ובמתחמי קניות".

רחוב הרצל בחדרה. צילום: באדיבות תושבים

התושבת הבהירה כי האשמה היא בתושבים עצמם  ובחוסר האכפתיות שלהם  כלפי הסביבה: "העירייה לא אשמה במקרה של הרחוב שלנו "  אמרה "  כל איש עושה הישר בעיניו , וזורק מה שבא לו ,מתי שבא לו והיכן שבא לו. כאילו אנחנו  חיים בכפר  בעולם שלישי בלי חוקים וכללים  . מה שכן אני מצפה מהעירייה ה לשבת כאן  על התושבים ולקנוס אותם  בלי רחמים. רק ככה הרחוב   הזה , יפסיק להראות  כמו מזבלת גרוטאות  מבישה".

תושבת רחוב הנשיא  הוסיפה: "ללכת לקניות בסופר שברחוב הרצל זה כל הזמן  להיתקל במוקשים בדרך. כאן  תמרור ששוכב על הרצפה,  כאן ערימת צעצועים, ספה ישנה  ומה לא. זה כמו ארץ ההפתעות,  תמיד תמצא פה ג'נקיאדה. כשילדיי מצטרפים אליי לקניות אני כל הדרך מזהירה אותם משברי זכוכיות או מכשולים אחרים בדרך ומוצאת שאני מסבירה להם יותר מדי למה כל הדברים האלה נמצאים ברחוב".

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: 

"אכן התושבים משליכים, ככל הנראה בזדון, פסולת לאורך כל השבוע. אנו נאלצים לבזבז משאבים רבים כדי שהרחוב הנ"ל יהיה נקי.

ביום שישי לפני כניסת השבת אחרי ניקיון העיר, זרקו תושבים פסולת רבה באיזור, ועובדי העירייה נאלצו לפנות בידיים את ערימת האשפה. טוב יעשו השכנים אם יתעדו את הרגעים של השלכת הפסולת, כדי לסייע לעירייה לטפל בנושא אל מול זורקי הפסולת. לא ניתן להתקין מצלמות בכל רחוב בעיר, כך שהרתמות של תושבים למאבק, חשובה מאוד".