מקורבים ובני משפחה של הפעילה החברתית טליה אנקונין נדהמו לגלות בסוף השבוע מודעת אבל, המודיעה על מותה. 

טליה אנקונין. "מזל שאמא שלי לא שמעה". צילומים: פרטי

המודעה הופצה ברשתות  החברתיות, בווטסאפ ובמסנג'ר בנוסח הבא: "בצער רב  וביגון קודר אנו מודיעים  על פטירתה של בת, אחות, דודה, אנקונין  טליה ז"ל. ההלוויה תתקיים  ביום שישי  ח' באב תשע"ט 9/8/2019  בשעה 12:00 בבית העלמין החדש בחדרה". 

אנקונין היא אחותו של חבר מועצת העיר צ'יקו וקנין, והיתה בקו האש לא מעט בעבר בשל  פעילותה החברתית.

חבר המועצה, צ'יקו וקנין, אחיה של טליה התייחס למודעה השקרית בפוסט שפרסם בסוף השבוע: "חוצים גבולות. בעלי השכל החולה והמעוות ביותר לאיזה רמה הגעתם להפיץ הודעה כזו? זאת הודעה שקרית ונבזית. הכול בסדר  ובעזרת ה' ימשיך להיות בסדר ולך אחותי בריאות ואריכות ימים". 

הפוסט זכה לתגובות  רבות של תושבים שהביעו שאט נפש מן המודעה וסגנונה ואחרים ציינו כי  מדובר דווקא בסגולה לאריכות ימים .

אנקונין עצמה מסרה בתגובה לידיעות על מותה: "ככה פתחנו את הבוקר. אני לא יודעת מי  עומד מאחרי זה, למרות שיש לי כמה רעיונות. בפועל, אין ממש דרך לזהות את המקור כי משעות הבוקר זה עבר כל כך הרבה ידיים", אמרה, " אני עדיין מחלימה מהשוק . גיליתי על זה רק כשחברה התקשרה אליי היסטרית. לא הבנתי מה קרה עד שהיא סיפרה לי ופתאום הבחנתי בכל הטלפונים שניסו להשיג אותי . עצוב שאלה הרמות שמגיעים אליהם. זה  רע מאד וזה עושה משהו לא טוב בבטן לראות דבר כזה". 

"הדבר  הראשון שעשיתי היה להתקשר לאמא שלי. לשמחתי, אמא שלי ישנה כשכל זה התרחש, ככה שזה לא הגיע אליה. אחי התקשר אליי  כשהתחילו להציק לו עם  כל הטלפונים. זה קטע מטורף להגיע לרמות כאלה. אני יודעת שאני מעצבנת הרבה אנשים, אבל זו רמה אחרת של טירוף".