אירוע מרגש נרשם לאחרונה בבית החולים הפסיכיאטרי 'שער מנשה': לאחרונה התקיימה במקום ברית מילה של בנו של אחד המטופלים. זאת, לאחר שאשתו של המטופל, הביעה את רצונה בפני הצוות המטפל, שבעלה יהא נוכח בטקס ברית המילה של בנו.

המטופל, אושפז בבית החולים יומיים בלבד טרם לידת  בנו בשל הרעה במצבו הנפשי, ואשתו חששה שיפסיד אירוע כה חשוב בחיי המשפחה.

צילום מההכנות לטקס | דוברות שער מנשה

מנהל המחלקה בו אושפז האיש, ד"ר  רונן הוברפלד, נעתר לבקשת האשה ורתם את בית החולים כולו להפקת האירוע. בבית החולים עמלו על הסבת   אולם הרצאות לאולם שמחות חגיגי, בני המשפחה שקדו על גזרת המזון, וביום הברית ליווה צוות המחלקה בראשות  ד"ר הוברפלד ואחראית המחלקה סופי פרקש את המטופל לברית בנו.

"מאד התרגשנו לראות את ההירתמות של בית החולים לסיוע לבעלי ולמשפחה בכלל", סיפרה אשתו של המטופל והוסיפה: "לאורך כל האירוע, הצוות עזר,  תרם ואפשר לנו לחגוג בצורה הכי טובה שיש. על אף הסטיגמה והדימוי השלילי שיש לבתי חולים פסיכיאטריים ולשער מנשה בפרט, כשהגענו לברית, שמחנו לגלות את הפנים היפות של בית החולים. זכינו ליחס מכבד, אנושי, קשוב וכל האורחים התרגשו מאד מהמעמד ומן המאמץ", סיכמה.

ד"ר הוברפלד, שקידם את קיום הטקס בין כותלי בית החולים, הסביר את הירתמותו  לנושא: "הבנתי עד כמה הטקס חשוב למטופל ועד כמה אם המטופל לא יהיה נוכח בו, הדבר עלול להיתפס כחוויה שלילית שתשפיע עליו עכשיו ובהמשך. בסופו של דבר זכינו בחוויה שהייתה חשובה גם לי ומעוררת השראה לכל מי שנכח".