הכניסה להרצוג. בלאגן כל בוקר | צילום: שירות מיינט

תושבים המתגוררים ברחובות הרצוג ולבזובסקי בעיר טוענים כי הם סובלים זה שנים ארוכות מאינפלציה בכמויות הרכבים שנכנסות לרחובות הקטנים והצרים שלהם, וביתר שאת בשעות הבוקר.

מדובר בשני רחובות שבכל אחד מהם קיימת כניסה לבית ספר תיכון חדרה ולחטיבת הביניים ולדברי התושבים, הבעיה המרכזית בהם היא התעקשותם של הורים להוריד את ילדיהם בשער בית הספר בדיוק.

מכיוון שההורים מסיעים את ילדיהם בחט"ב ובתיכון עד לשער בית הספר ברחוב צר, שאין בו כמעט יכולת לבצע סיבוב פרסה ולחזור על עקבותייך, נוצרים תדיר פקקי תנועה ברחוב ועומסים כבדים לתושבים המתגוררים במקום וברחובות הסמוכים ומבקשים לצאת ממנו, לכיוון יום עבודתם.

"הצפיפות ברחובות הללו משפיעה מאד גם על רחוב רמב"ם ממנו יוצאים הרחובות הרצוג ולבזובסקי. בין השעות 7:30 ל-8:00 אין אפשרות להכניס סיכה בכביש ברחוב רמב"ם, שהוא עורק מרכזי בעיר ומשמש גם קווי תחבורה ציבורית רבים, רכבים פרטיים של צוותי החינוך, הורים ותלמידים שמגיעים עם רכבים בבית הספר לעצמם", סיפרה תושבת רחוב הרצוג.

צילום: שירות מיינט

לדבריה, מה שמקומם ומפליא כאחד את תושבי האזור הוא חוסר ההתחשבות של הורי התלמידים בדיירי הרחובות: "במקום להוריד ברמב"ם את ילדיהם או בפינת הרברט סמואל-רמב"ם ,שילכו 5 דקות ברגל לבית הספר, הם מסיעים אותם עד לשער בהרצוג או בלבזובסקי. זה יוצר פקק, עומס וקושי להתנייד ברחוב כי אין איפה להסתובב.

"כך נוצרת שיירת מכוניות הממתינה שמכונית אחת תתמרן סיבוב ותחזור על עקבותיה. בנוסף לכל זה, אנשים חונים משני צידי הכביש ככה שבכלל אין מקום. צריך לזכור שמדובר בנערים ונערות ולא בילדי גן או יסודי. לכן לא ברור מדוע יש להסיעם עד לשער שחלילה לא ילכו שני צעדים בגפם, וזאת גם במחיר של הכבדה על איכות חיי התושבים כאן שסובלים שנים מהטרדה הזו ושותקים".

תושב רחוב לבזובסקי הוסיף: "צריך לזכור שממילא לגור במקום כזה, זה אומר שעל פי רוב אין לנו חנייה, כי יש כאן צוות חינוכי גדול וחלק מהתלמידים בעצמם מגיעים עם הרכבים. אז נכון שיש מגרש חניה בסמוך אבל גם הוא מלא עד אפס מקום. עם עניין החנייה איכשהו כבר השלמנו, מה שמפריע, מקשה וכבר הפך לבלתי נסבל זה לנסות לצאת מהרחוב בבוקר בלי שזה ייקח לפחות 20 דקות.

"מכיוון שאני לא מצפה להגדלת ראש והתחשבות מצד ההורים, אני מצפה מעיריית חדרה לקחת יוזמה ולהבין שתושבים שילמו ומשלמים מחיר במגורים כאן לאורך עשרות שנים. כעת, הגיע הזמן להתחשב בנו ולהציב איזה שילוט, שיאסור כניסה לרחוב בשעות הבוקר כדי להקל עלינו קצת את החיים ולהקפיד לאכוף את זה. ראיתי שעשו דבר דומה בשכונת יצחק בסמוך לבית ספר מוריה, שם סבלו התושבים מאותה מצוקה ולבסוף שמו שם אין כניסה. פתרון כזה יקל על כל נוסעי העיר ברחוב רמב"ם ולא רק ישירות עלינו - בהרצוג ולבז ובסקי".

מעיריית חדרה טרם התקבלה תגובה.