חילזון נשלף השבוע מאפו של פעוט בן 3 במרכז הרפואי "הלל יפה" בחדרה, וזאת לפני שהספיק לגרום נזק ממשי.

אמו של הילד, שהגיעה איתו למיון ילדים במרכז הרפואי, אמרה לרופאים כי בנה סיפר לה שהכניס חילזון לאפו, אולם רק משכשלו להוציאו בכוחות עצמם, הגיעו לחדר המיון .

החילזון שנמצא באף. צילום: באדיבות הלל יפה

רופאי היחידה לאף אוזן גרון וכירורגיה של ראש צוואר במרכז הרפואי שלפו את החילזון, שהיה תקוע עמוק בתוך הנחיר הימני, בעזרת מכשור עדין, רגע לפני שנשאף לריאות ועלול היה לגרום נזק ממשי.

"הפעוט הגיע לחדר המיון נסער ולא איפשר להוציא את החילזון במרפאה, ולכן נדרשנו להבהילו לחדר הניתוח, שם הוצאנו את החילזון בשלמותו, תחת הרדמה מלאה", סיפר ד"ר אור דגן, רופא ביחידה, שטיפל בפעוט.

ואילו ד"ר יצחק ברוורמן, מנהל היחידה, הבהיר כי אם החילזון היה נתקע עמוק יותר, הוא היה עלול לגרום לדימום, כאב וזיהום: "שאיפת גופים זרים זעירים בקרב ילדים עלולה להיות קטלנית, מכיוון שקיימת האפשרות לחסימה של דרכי הנשימה וחנק.

"סימנים העלולים להעיד על נוכחות גוף זר בחלל האף הם: דימום מהאף, נזלת בעלת ריח לא נעים מנחיר אחד או לחילופין, אם הילד מתלונן על כאב בצורה עקבית".

לאחר יממה שוחרר הפעוט לביתו, והבטיח לשחרר את החילזון לחופשי.

האירוע מצטרף לשורת מיקרים שאירעו בחופש הגדול, במסגרתם שלף הצוות הרפואי  בהלל יפה חפצים זרים שבלעו ילדים או החדירו  לאפם או אוזניהם ובהם חרוזים, סיכות ומטבעות.