החילוץ בלב ים. צילום: דוברות המשטרה

שני צעירים נעדרו במשך שעתיים בקיאק ואותרו על ידי המשטרה והשיטור הימי. האירוע אירע אתמול בשעות הערב לאחר שדווח  על שני גברים שנעדרו בחוף מכמורת.

מבדיקה ראשונית של שוטרים שהגיעו למקום התברר כי השניים, בני 22 מאזור השרון, נכנסו לים בקיאק בחוף מכמורת והקשר איתם אבד. חבר שהיה איתם בים סיפר כי נכנסו ביחד לים אך כששב בחזרה לחוף, גילה שהשניים נעדרים.

צילום: דוברות המשטרה

מיד הוקפצו כוחות משטרת רבים למקום ובהם, השיטור הימי והמערך האווירי משטרת ישראל, שפעלו בשיתוף עם ספינות של חיל הים. כלל כוחות המשטרה ביצעו סריקות נרחבות לאיתור הנעדרים. בסיומן, אותרו הנעדרים בלב ים וסירה של השיטור הימי הגיעה אליהם ומשתה אותם מהמים כשהם סובלים מתשישות והיפותרמיה. אחד מהם היה ללא חגורת הצלה ובנס ניצל מטביעה.

השניים טופלו בטיפול ראשוני ע"י שוטרי השיטור הימי כשהם על הספינה. בהמשך, עם הגיעם לחוף, קיבלו טיפול רפואי ע"י אנשי מד"א שהמתינו להם בחוף.

משטרת ישראל קוראת לציבור הרוחצים והשייטים לקחת איתם טלפון נייד מוגן מפני מים כשהם נכנסים לים. מדובר באמצעי מציל חיים במקרה של סכנת טביעה או היקלעות בלב ים, ללא יכולת להגיע לחוף מבטחים. הדבר מקל ומזרז על איתור הנעדרים בים ועל חילוצם המהיר והצלת חייהם. בנוסף, המשטרה מדגישה את החשיבות של כניסה לים חגורים בחגורות הצלה.

החילוץ בלב ים. צילום: דוברות המשטרה