צילום: אלעד גרשגורן

האם תושבי חוץ ישלמו דמי כניסה לחוף אולגה? במסגרת ישיבת מועצת העיר שהתקיימה בשבוע שעבר, העלה חבר המועצה צ'יקו וקנין ("יחד למען חדרה") הצעה לסדר, שעל-פיה, תושבים שמגיעים לחוף אולגה מחוץ לעיר, ישלמו דמי כניסה לחוף. וקנין הבהיר, כי כך היה גם בעבר, ומן הראוי להחזיר את החוק הזה לטובת תושבי חדרה. "תושבים זרים סוגרים לנו את החוף, שהוא ממילא קטן.

זה החוף המוכרז היחיד בעיר (למעט כפר הים, שהוא חוף זעיר). יוצא שאנחנו, תושבי חדרה, מממנים בארנונה שלנו את כל הטיפול בחוף, האחזקה והניקיון, ולא נהנים ממנו. באים תושבי חוץ, תופסים את החניות וסוגרים לנו את החוף. מן הראוי שאנחנו נהנה מהחוף, קודם כול", הסביר וקנין.

וקנין הסביר, כי להצעה יש תמיכה במועצה, אך בתגובה לפוסט שפירסם וקנין בנדון ברשתות החברתיות, ציננו חברי האופוזיציה רון שגן ורונן הילף את התלהבותו, וכתבו: "צ'יקו צריך לדייק. לא הייתה החלטה כזאת, שתושבי חוץ ישלמו ותושבי חדרה ייכנסו בחינם. ההחלטה הייתה, שהעירייה תבחן את הנושא ותגיש את מסקנותיה, אם זה אפשרי, לקראת העונה הבאה".

כך כתב שגן, ואילו הילף הוסיף: "אל תתרשם מזה שאמרו שזה ייבדק. זה משפט בלי הרבה תוכן מעשי. תשובת העירייה הייתה, שכאשר תסתיים הטיילת, ייכנסו הגורמים המקצועיים לבדיקה. במילים אחרות אגיד זאת כך: אילו היית חבר אופוזיציה היו מסירים את הצעתך בלי למצמץ. מאחר שאתה חבר קואליציה, כיבסו פה מילים כדי שיהיה קצת במה להיאחז. בינינו, מה קשור סיום בטיילת לתשובתם להצעה שלך?".

מהעירייה נמסר: "לא התקיימה הצבעה בנושא, אלא הועלתה הצעתו לסדר של חבר המועצה, צ'יקו וקנין, ובעקבותיה הוחלט, כי מיד עם תום עבודות הפיתוח באזור חוף הים, יועבר הנושא לבדיקת הצוות המקצועי בעירייה".