מתחם מול החוף החדש (צילום: איתמר רותם)

מתחם השופינג 'מול החוף' שהוקם באיזור האנרג'י פארק המתפתח, הפך בזמן קצר לאחד מאיזורי הבילוי והקניות המועדפים על תושבי איזור חדרה. עם זאת בעיה תחבורתית - היעדר קווי אוטובוס פנימיים בחדרה המובילים אליו, מונעת מתושבים רבים להגיע אליו.

גורמים שונים בעיריית חדרה, וביניהם מ"מ ראש העירייה ניר בן חיים וסגן ראש העירייה, טל אליהו, מקדמים בימים אלה הקצאת קו אוטובוס ייעודי שיסייע לתושבים להגיע למתחם.

השבוע שיגר אליהו מכתב למנהל 'אגד' בחדרה, ניר מרחב, וביקש ממנו לבחון בחיוב הקמת קו למתחם. "אשמח שהעניין ייבחן בחיוב למען שיפור דרכי ההגעה של התושבים". אליהו ביקש לבחון הקצאת קו חדש או לשנות מסלול של קו ישן, כמו קו 7 למשל, כך שיעבור שם, "זה יכול לסייע לתושבים עד מאוד", אמר. 

אליהו מסביר כי בעיית התחבורה הציבורית למתחם הועלתה ע"י מספר רב של תושבים בעיקר ע"י ציבור הקשישים, הצעירים והנוער, כמו גם תושבים שמצבם אינו מאפשר להם החזקת רכב פרטי. לדבריו מכתב בנושא נשלח גם למשרד התחבורה, והוסיף כי, "אנו פועלים  לקידום  העניין בהקדם האפשרי". 

יש לציין שבפרדס חנה אישר לאחרונה משרד התחבורה קו עם ייעוד דומה בין הישוב לבין מתחם הקניות 'ביג' בכרכור.

מ'אגד חדרה' נמסר בתגובה: "אכן נתבצעו אלינו פניות מגורמים שונים בעירייה. ב'אגד' מוכנים לבצע כל קו שמשרד התחבורה ינחה להקים, ואף רואים צורך להפעיל את הקו בתדירות גבוהה".

ממשרד התחבורה נמסר: "במשרד התחבורה לא התקבלה בקשה בנושא, לכשתתקבל היא תבחן בהתאם".