הגננות והסייעות בגני הילדים בחריש הונחו לא לחנות בחניות של גני הילדים, זאת כדי לאפשר להורים להוריד את ילדיהם במקום. ההנחיה עוררה סערה בעיר, וביקורת על כך שהעירייה מנסה לפתור את מצוקת החניה על חשבון הגננות והסייעות.

בעיריית חריש מסבירים, כי בחלק מהגנים בעיר יש מצוקת חניה, בעיקר כאשר הורים מביאים את ילדיהם בבוקר למוסד החינוכי ומתקשים למצוא מקום להורדת ילדיהם. לדברי מנהלת מחלקת גני הילדים בעירייה, ענת אלבז, "להורים אין היכן לחנות והדבר מקשה עליהם, ולפעמים הם חוסמים את המעברים".

מתחם גני ילדים בחריש. הגננות והסייעות יחנו במקום אחר | צילום: אלבום פרטי

בעירייה מצאו לבעיה פתרון יצירתי. ראש העירייה, יצחק קשת, הנחה את אגף החינוך בעירייה לאפשר להורים שמביאים את ילדיהם בבוקר לגני הילדים לחנות בפתח הגנים, במקום שבו מחנות הגננות והסייעות את מכוניותיהן הפרטיות. בעקבות ההנחיה התבקשו הגננות והסייעות להחנות את כלי הרכב הפרטיים שלהם במקומות אחרים.

אלבז כתבה לגננות ולסייעות: "אבקש מאנשי הצוות החינוכי, סייעות וגננות, לחנות במקומות סמוכים לגנים ולא בחניות הצמודות, כדי להשאיר חניות פנויות להורים להורדת הילדים לגנים בבוקר. הבקשה היא למען בטיחות ילדי הגנים וההורים".

לדברי אלבז, ההנחיה של ראש העירייה אינה פוגעת כלל וכלל בעבודת הגננות והסייעות, והן יכולות לחנות במרחק קצר מהגנים. "רובן הביעו הסכמה והבינו את הבעיה. לא קורה כלום אם הולכים עוד דקה. גם כשאני, מגיעה לעבודה ולא מוצאת חניה, אני חונה במקום אחר והולכת ברגל".

בסוף השבוע שעבר קיים ראש העירייה סיור מדגמי בכמה גני ילדים כדי לוודא שההנחיה מבוצעת. "אני מודה לגננות ולסייעות על הרצון הטוב ועל ההתחשבות בהורים", אמר קשת. "אימא או אבא שמקפיצים בבוקר את ילדיהם לגן בדרך לעבודה אינם צריכים להתעכב בשל מחסור בחניה, או חלילה לסכן את שלום הילד בגלל עצירה באמצע הכביש".

אלא שלא כל הגננות אהבו את ההנחיה החדשה: "לא יכול להיות שעיר חדשה שהולכת ונבנית כבר סובלת ממצוקת חניה. למה לא דאגו לשטח נפרד להורדה ולהעלאה של הילדים? כך לא פותרים בעיה", אמרו גורמים בחריש.

תושב העיר, יצחק מיס, טוען כי תכנון החניה בחריש גרוע: "הפתרון הזה הזוי, כי חריש סובלת מבעיית חניה, בעיקר אחרי שהתושבים חוזרים מהעבודה. הפתרון לא צריך להיות על חשבון האחר. ראש העירייה צריך להיות יצירתי יותר".