אבי אברג'יל מקבל את הפרחים מחזקי מנת | צילום: פרטי

אבי אברג'יל, מתנדב ותיק ופעיל ב'מתנדבי חדרה', הופתע לפני כשבוע כשהוזעק לשינוע תרופה. במקביל, המתין לו  חזקי מנת העומד בראש מתנדבי חדרה, והעניק לו זר פרחים כאות הוקרה על התנדבותו המאסיבית.

אברג'יל, ששהה טרם כניסת השבת בבית אמו בגבעת אולגה, נדהם לגלות את מנת מחוץ לבית אמו כשהוא אוחז בר פרחים: "רק השבוע הזה אסף אבי מזון משמונה משפחות שהכינו אוכל למשפחות חולים, ונסע לתשעה בתי משפחות חולים ובזכותו, היה מזון על שולחנם. אבי הוא הראשון לחטוף את השינועים והמצוות והוא מסייע ללא קץ. עוד מתנדב אחד כמוך והעיר מסודרת", הסביר מנת את המחווה.

אברג'יל המופתע הודה למנת, אולם בחר להקדיש את הזר לאשתו בדברים - "בלעדיה זה לא היה קורה".

צילום: פרטי

קבוצת מתנדבי חדרה שהקים חזקי מנת, מתנדב פעיל בעצמו בארגוני חסד שונים מונה מאות  מתושבי העיר שמשנעים תרופות, בדיקות וכן חולים ובני משפחותיהם לבתי חולים, לבדיקות ולכל צורך נדרש. לאחרונה הקים מנת גם קבוצת מתנדבות ייעודית  המתמחה בבישול למשפחות של חולים במחלות קשות, וכן את קבוצת 'שכנים להלל יפה'.

בקבוצת המבשלות חברות בשלניות שעומלות על הכנת מזון בהתנדבות לבני משפחות החולים, ואילו בקבוצת שכנים להלל יפה, חברים תושבים המתגוררים בסמוך לבית החולים בשכונות כמו נווה חיים, ויצמן ושכונת יצחק, מסייעים למאושפזים והשוהים בבית החולים במקרה שהללו נתקלים בבעיה או בחוסר ציוד.

מנת סיפר כי שאיפתו היא לגייס עוד ועוד מתנדבים לקבוצות התנדבות בעיר: "לכל אחד יש מה לתת, אחד יכול לנהוג, שני יודע לבשל, אחר יכול להקפיץ טיטולים לאמא שנתקעה בבית החולים בלעדיהם ואינה יכולה לעזוב את תינוקה לבדו. אני קורא לכל התושבים להירתם ולתת יד בהקלה על סבלם של אחרים".