מ"מ ראש העיר ניר בן-חיים, הממונה על תיק קשרי ממשל, הוביל פגישת עבודה עם מנהל מינהל במשרד הבינוי והשיכון יוסי חדד, במטרה לבדוק פרויקטים אפשריים ליישום בחדרה.

לדברי בן-חיים, היוזמה לפגישה נבעה מהחיפוש אחר פרויקטים שניתן להפעילם בחדרה במקום פרויקט שיקום שכונות שפעל בעבר במספר שכונות בעיר. לאחר שקיבל אור ירוק מראש העיר צביקה גנדלמן, נפגש בן-חיים עם חדד, המנהל את מינהל אוכלוסיות מיוחדות ומרקם ותיק במשרד הבינוי והשיכון, החולש על אגף שיקום שכונות ואגפי חרדים ומיעוטים.

שיקום שכונות | צילום ארכיון: יח"צ

בן-חיים שמח לשמוע מחדד כי הוא תולה חשיבות רבה בקידום אוכלוסיות מוחלשות במדינה, ובהן אוכלוסיות שכונות השיקום, וזאת כחלק מצמצום הנפערים הקיים בין אוכלוסיות חזקות לבין אלה הזקוקות לסיוע.

פרויקט שיקום שכונות נחלק לשני סוגי סיוע: פיזי וחברתי. במסגרת הסיוע הפיזי קידם הפרויקט שיפור תנאי הדירות בשכונות השיקום, שיפוץ וחידוש שטחי ציבור, חיזוק מבנים, חידוש חזיתות, וכל זאת בשיתוף עם ועדי השכונות. הפרויקט פעל בשכונת גבעת אולגה, ושכונות יוספטל והפועל מזרחי, והסתיים בשנת 2000.

ניר בן חיים ומנהל שיקום שכונות | צילום: דוברות עיריית חדרה

בשנת 1998 נכנס הפרויקט לשכונות גני אלון, רסקו, סלע וגזית, ופועל שם עד היום, בתחום החברתי. בתחום החברתי מסייע הפרויקט בבניית מנהיגות שכונתית, עידוד יזמות ומעורבות קהילתית, תוך התמקדות בחיזוק דור העתיד של השכונה.

בפגישת העבודה דנו בן-חיים וחדד בפרויקטים אפשריים לשיקום פיזי בשכונות שיקום בעיר, במקום פרויקט שיקום השכונות בגלגולו הקודם, שסיים את פעילותו בעיר לפני כ-20 שנה.

בן-חיים: "חדרה עיר ותיקה מאוד, וככזו יש בה שכונות שנבנו לפני עשרות רבות של שנים והדבר ניכר בהן היטב. כחלק מהשירות לתושב, וכחלק מתפקידי כממונה על קשרי ממשל, אני בודק  אפשרויות לפרויקטים ותוכניות שניתן ליישמם גם בחדרה, כדי לחדש את פניהן של השכונות הוותיקות הזקוקות לשיקום, לטובת תושביהן ותושבי העיר בכלל".