מסתמן: יוקם אוהל מפואר וממוזג בשכונת עין הים שישמש כבית כנסת, עד לבניית בית כנסת של קבע.

זאת, כמענה נוח יותר לתושבים שבחודשים האחרונים מתפללים בתנאי חום קשים באוהל פרובזורי ששכרו בעצמם, או במועדון באחד הבניינים.

אוהל המתפללים בעין הים. צילום: באדיבות התושבים

כזכור, לפני מספר חודשים מצאו עצמם תושבי השכונה ללא בית כנסת. משרד המכירות של החברות חברת אברהם עמרם ואפי קפיטל, ששימש אותם בשלוש השנים האחרונות כבית כנסת, פורק ולתושבים לא היה מקום חלופי להתפלל בו.

מכיוון שכך, שכרו המתפללים אוהל שיתפקד ולו זמנית כבית כנסת, מתוך תקווה שמדובר בפיתרון זמני, עד שבעיריית חדרה יספקו להם פיתרון למצוקת בית הכנסת. 

ברקע הדברים, נשמעו גם קולות של חלק מתושבי שכונת עין הים, שטענו כי אין כל צורך בהקמת בית כנסת בשכונה, וזאת מאחר ובשכונת אולגה הסמוכה יש בתי כנסת רבים שישמחו לארח את  מתפללי עין הים, והם מצויים במרחק הליכה קצר.

בפגישה שהתקיימה בין נציגי המתפללים, הרב ישראל קטורזה, איש חב"ד וגבריאל כלפון, המתגוררים בשכונה, הובטח להם כי העירייה תקים בשלב זה אוהל ממוזג ומפואר לנוחיות המתפללים:

"מדובר בבשורה טובה מאד לתושבי השכונה שהגיעה אחרי מאמצים רבים", אמר הרב קטורזה  "ראש העירייה הורה  על הקמת אוהל מפואר וממוזג שיוקם בשטח בית הכנסת עד לבניית בית הכנסת הקבוע ואנחנו מודים לו על כך".

 מעיריית חדרה טרם נמסרה תגובה.