תושבים משכונת בית אליעזר בחדרה חוששים כי סניף הדואר השכונתי שמופעל על ידי זכיין, ייסגר בקרוב.

לדבריהם, תחת הסניף הקיים מתעתדת רשות הדואר לפתוח סניף קטן בתוך חנות קיימת בשכונה, עניין שיקשה על התושבים לקבל שירותים בצורה ראויה.

התושבים נחשפו לתנאי המכרז שפרסמה רשות הדואר. בקטגוריית "דרישות מבניות" נכתב: "על המציע להעמיד שטח של לפחות 20 מ"ר בתוך החנות לצורך הפעלת סוכנות הדואר".

תושבי השכונה שגילו את כוונת רשות הדואר לסגור את הסניף היחיד הקיים בבית אליעזר, הביעו תרעומת: "זה מה שהם מקצים לשכונה הכי גדולה בעיר, 20 מטרים לצורך קבלת קהל", מסביר גולן לקס, תושב השכונה וחבר הוועד, "עד שיש זכיין שרוצה להשקיע ולהביא עוד כוח אדם ולייעל את השירות, הוא נאלץ לעזוב.

הדואר בשכונת בית אליעזר. צילום: אלבום פרטי

"מצער מאוד שכל פעם מחדש בוחרים ברשות הדואר להתעלם ממצוקות של תושבים. מה יעשו תושבים קשישים שגם כעת יושבים ומחכים 20 דקות לתורם. היכן ימתינו כשהסניף יהיה בגודל של 20 מטר? זה יספיק לארבעה מושבים בערך, מה, יישבו אחד לשני על הברכיים? כעת הסניף הוא בגודל של 70 מ"ר, אבל לפחות יש אפשרות להמתין. כעת המכרז הוא לאשנב בתוך סופר או חנות".

בוועד השכונה סיפרו כי בפגישות שהיו להם בעבר עם מנהלי מחוז ברשות הדואר וגורמים בכירים אחרים, הובהר להם שהסניף אינו רווחי ובכדי לקיימו, רשות הדואר משקיעה בו משאבים.

"כנראה שהם רוצים לחסוך בעלויות על חשבוננו", אומר תושב השכונה, "לא בא להם להשקיע יותר בסניף אז תושבי השכונה הכי גדולה בעיר ייאלצו לקבל שירותי דואר באיזה סופר, בכוך קטן שלא יספיק לאזורי המתנה, וממילא יספק חוויית שירות איומה, כיוון שזה בתוך בית עסק. כל פעם מרעים עוד קצת את השירותים בשכונה"

אנשי הוועד פנו גם לעיריית חדרה כדי שתתערב ותסייע להם במצוקתם.

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "העירייה פנתה בעבר לרשות הדואר בנושא ותפנה שוב. יודגש כי מדובר בגוף עצמאי שלעירייה אין שום אפשרות לחייב אותו כיצד ואיפה לפעול. בעקבות פניית תושבים לעוזר ראש העיר בנושא, תעשה פנייה מחודשת".

מדואר ישראל נמסר: "אנו פועלים למתן מתן שירות מיטבי לתושבי שכונת בית אליעזר, כאשר סוכנות הדואר במקום פועלת כסדרה, ללא שינוי בשעות הפעילות. במקביל אנו בודקים חלופות נוספות לשיפור השירות באזור שכמובן יותאמו להיקפי הפעילות ולגודל האוכלוסיה".