העבודות בשטח המיועד | צילום: צ'יקו וקנין

תושבי גבעת אולגה מסרבים להשלים עם העובדה שבמרכז המסחרי הקטן שבלב השכונה, צפויים לקום בתי אבות סיעודיים. בשבוע שעבר, בזמן ששופלים עלו על הקרקע, הפכה הקמתו למוחשית יותר עבור התושבים ובעלי העסקים במתחם, שחידשו את המאבק.

במקביל לעבודות בשטח, התאספו רבים במקום בכדי להביע את מורת רוחם מהבנייה הצפויה. "אני מכה על חטא שלא נלחמנו יותר ולא עשינו די בכדי למנוע את האיוולת הזו", אמר אחד מבעלי העסקים במקום. "המרכז הזה הוא לב השכונה הוותיקה שלנו שמנותקת מלב העיר. דווקא בגלל הניתוק הגיאוגרפי הזה מגיע לנו איזה קניון קטן, בית קפה, משהו שירותי ולא נישתי. בית אבות סיעודי לא יתרום כלום לפיתוח השכונה".

חבר מועצת העיר צ'יקו וקנין מ"יחד למען אולגה" שהגיע למקום בעקבות פניות בעלי העסקים במקום, סיפר כי הוקמה קבוצת ווטסאפ לצורך מחאה וניסיון של הרגע האחרון לשנות את ייעוד הבנייה. "אחרי חנוכה פנינו להפגנה רצינית", אמר. "חשוב שיבינו שאנחנו לא מתנגדים לבית אבות, אלא למיקומו. בעבר, עם בניית מלון רמדה, הובטח לנו שבהקמת מפלצת הבטון הזו מול הים יש כדי לספק מקומות עבודה לתושבי השכונה. בפועל, איש מאולגה לא עובד שם. הטיעונים האלו אין בהם מאום ובבית אבות סיעודי במיקום הזה, אין שום יתרון בעבורנו וההפך הוא הנכון. אני קורא לכל חברי במועצת העיר לעצור את הנזק התכנוני הזה".

בשלב המתקדם הזה, אתם עדיין אופטימיים וסבורים שזה יקרה?

"בהחלט. אנחנו מצפים מסמי לוי (היזם שצפוי להקים את בית האבות, מ"ג) שישנה דעתו ויתמוך ברצון התושבים. הכי נכון לו כתושב גבעת אולגה לשעבר, להבין אותנו ולהשלים לנו את מה שחסר בשכונה, במקום להוריד אותנו. מקווים שיסתכל לא רק על הפן הכלכלי אלא גם עם הפן האנושי".

מהיזם סמי לוי טרם נמסרה תגובה.

מעיריית חדרה טרם נמסרה תגובה.