הכלב ברחוב יגאל אלון | צילום: באדיבות תושבים

ילדים רבים הצועדים לבדם ברחוב הכנסת, הרחוב שבו פועל ביה"ס 'ניצנים' בשכונת נווה חיים, נתקלו בימים האחרונים בתופעה מטרידה: כלבים גדולים המשוטטים ללא בעליהם ומעוררים בהלה. 

"בהרבה מקרים הכלב מתחיל לנבוח לכיוון הילד ואז מתחיל לצעוד אחריו, מה שמעורר היסטריה אצל הבן שלי", מספרת אם לתלמיד כיתה ד' בביה"ס. לדבריה, מדובר בילד שיודע להתעלם מנביחות, אך בשל הבהלה וגודל הכלב הוא מתחיל לברוח ולבכות כשהכלב בעקבותיו.

"מדובר בחוסר אחריות של התושבים ברחוב", טוענת האם בכעס. "יש כאן ילדי בית ספר יסודי שצועדים לבד לבית הספר ולא כולם מסוגלים להתמודד עם סיטואציה כזו, שגם מבוגר עלול להיבהל ממנה. למה הכלבים האלה מסתובבים לבד?".

לדברי האם בשבוע האחרון אף ראתה את האירוע המטריד במו עיניה. "המתנתי לבני ברחוב יגאל אלון הסמוך. מקצה הרחוב שמעתי את הנביחות ואז ראיתי את הילד רץ בבכי וצועק 'הצילו'. מה הרגעתי אותו והכנסתי אותו לרכב, אבל הוא מפחד ללכת לבד לביה"ס. איפה בעלי הכלבים האלה ואיפה האחריות של הפיקוח העירוני?".

תושבת רחוב הכנסת, המתגוררת סמוך לבית הספר, מחזקת את דברי האם ומוסיפה: "כל הזמן יש כאן כלבים מחוץ לחצרות בשכונה, והרבה פעמים נכדיי נבהלו מכלבים שנראו מאיימים. זו אמנם שכונה פריפריאלית ולא במרכז העיר, אבל עדיין חייבת להיות כאן אכיפה".

מעיריית חדרה נמסר:  "טוב יעשו התושבים אם יפנו בזמן אמת למוקד העירוני או לווטסאפ העירוני וידווחו על כלב המשוטט ללא בעלים".