עו"ד הילית ינאי, מהלשכה המשפטית בהסתדרות מרחב חדרה-שומרון, שלחה מכתב למשרד עורכי הדין בראש סומך, המייצג את עיריית חדרה, ובו דרישה להפסקת התעמרות מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון בעובד עירייה.

במכתב נטען, כי באירוע שהתקיים בשבוע שעבר, נזף המנכ"ל קשות בעובד שעזב את מקומו כדי לעשות את צרכיו: "אני מבקשת להביא לידיעתך כי העירייה באמצעות המנכ"ל יעקב זיגדון ממשיכה להתעמר בעובד", כתבה. "כך, למשל, היום חטף העובד צעקות מזיגדון, בנוכחות דוד בן דיין (עוזר המנכ"ל), על כי עזב את מקומו לחמש דקות, כדי לעשות את צרכיו".

זיגדון. טענות קשות | צילום: אלעד גרשגורן

עו"ד ינאי תיארה כיצד זיגדון "צרח על העובד כי אין הוא יכול לעזוב את כיסאו, אף לא לעשיית צרכים, וכי יעשה את צרכיו בביתו. כן צרח, כי אם יעז לעשות את צרכיו במהלך העבודה ימצא את עצמו מפוטר לאלתר. אדגיש, כי השירותים הפעילים היחידים הם שירותים שנמצאים בקצה השני של הבניין. קיימים שירותים קרובים יותר, אלא שהללו סגורים ולא פעילים כבר תקופה ארוכה. אדגיש שההשפלה שחווה הביאה אותו לכדי בכי, ונאלצתי להרגיעו".

עוד הובהר במכתב, כי העובד עושה עבודתו נאמנה: "הוא עונה לדרישות העירייה וממלא תפקידו על הצד הטוב ביותר", נטען במכתב, "וכמובן שיהיה חלק מהליך הבוררות שעתיד להתקיים בעניינו. אני מבקשת, כי תנחה את מרשתך (עיריית חדרה) לחדול מהתנהגותה הנ"ל, ותסביר לה כי הפסקה לעשיית צרכים היא חלק מזכותו הבסיסית של העובד, וכי אין לקזז הפסקה זו משכרו של העובד".

בעיריית חדרה, יש מי שסבורים כי ההתנהלות הזאת מול העובד היא עוד אבן דרך בסכסוך בין הנהגת עובדי העירייה להנהגת העיר: "העובד הזה עבר שימוע טרם פיטורין, ובית הדין לענייני עבודה חייב את העירייה להחזירו. מכיוון שכך, המנכ"ל לא סולח לו על זה ומתנהג אליו כך", אמר גורם בעיריית חדרה.

יושב ראש ועד העובדים, איציק יצחקי, מסר: "קיבלתי על עצמי את האחריות לשמירה ולהגנה על זכויות העובדים, וזאת אחריות קשה מנשוא. איאבק ואלחם למען עובדי עיריית חדרה, עד שהצדק יצא לאור. לא אתן לבעלי המאה שיהיו בעלי הדעה, ויפעלו בגסות לרמיסת כבודם וזכויותיהם של העובדים. העובדים מחזקים אותי ומהם אני שואב כוח".

מהעירייה נמסר: "העירייה אינה מתייחסת בתקשורת לענייני כוח אדם אישיים הקשורים לעובדיה".