הורים לתלמידים בבית ספר 'להורות נתן' שנחשב לאחד ממוסדות החינוך של ש"ס, טוענים כי ילדיהם לומדים במבנה שאיננו ראוי ללימודים וסובל מליקויים בטיחותיים רבים. בנוסף, טוענים ההורים בבה"ס כי הוא היחיד בעיר מתוך בתי ספר של החינוך המוכר שאיננו רשמי, שלא קיבלו מבנה מעיריית חדרה – והם נאלצים לשכור מבנה.

אם לא די בכך,  לדברי העומד בראש בה"ס, שי מזרחי, המבנה עצמו אינו עומד עוד להשכרה כך שעתיד תלמידי בה"ס בשנת הלימודים הבאה לוט בערפל: "המבנה סובל מהרבה בעיות, חוץ מהיותו מלא בליקויים ואיננו עומד בתבחיני הבטיחות של משרד החינוך", הסביר.

מבנה בית הספר. צילום: פרטי

"הוא גם לא מותאם למוסד חינוך, מכיוון שנבנה כמפעל טקסטיל, ככה שיש בו הרבה אי התאמות ללמידה. מעל הכול עומדת העובדה כי בעלת המבנה נפטרה ויורשיה אינם מעוניינים להאריך את החוזה שמסתיים בסוף חודש אוגוסט. זאת ועוד - יש צו הריסה על חלק מהמבנה, ככה שמבחינתנו אנחנו ממש אובדי עצות".

בית הספר החל לפעול לראשונה בשנת 1999, וסיפק מענה לתלמידי החינוך הדתי חרדי. בדרך, עבר שינוי בעלים ולפני כארבע שנים נכנס תחת חסות מוסדות החינוך של ש"ס. לדברי מזרחי, לפני כשנתיים נפגש עם ראש העירייה צביקה גנדלמן בעניין הקצאת קרקע, אולם הנושא לא קודם מאז. לדבריו, לפני כשנה, בסמוך לבחירות המוניציפאליות, נאמר לו שהנושא יקודם לאחר הבחירות.

עוד נטען כי מנהלת אגף החינוך הקודמת סיגלית איצקוביץ', אמרה כי העירייה איננה חייבת לספק מבנה לכל זרם חינוך עצמאי: "אז שאלתי אותה מדוע אם כך פתחו בה"ס כזה בדיוק שנתיים טרם לכן? ולמה אנחנו היחידים מבין 9 מוסדות חינוך דתיים שלא מקבלים מבנה מהעירייה? לא קיבלתי תשובה. מאז מכתבים, מיילים ופניות שלי בנושא זוכות להתעלמות  טוטאלית מעיריית חדרה. יש 263 תלמידי בה"ס שמתוכם 201 תלמידים תושבי חדרה - והם לא יודעים היכן ילמדו בשנה הבאה".

אחד ההורים שילדיו לומדים בבה"ס, סיפר כי לתחושת הורים רבים יש קשר ישיר בין העובדה שסיעת ש"ס מצויה באופוזיציה, לבין הכתף הקרה וההתעלמות של עיריית חדרה ממצוקת התלמידים. בהקשר זה יש לציין, כי מאז הבחירות המוניציפאליות, שוררים יחסי אי אמון בין יו"ר ש"ס בועז ביטון המצוי באופוזיציה לבין גנדלמן .

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "עצוב ומצער שחבר מועצה מנסה להשיג הון פוליטי על גבם של ילדים. העובדות הן שהעמותה שמפעילה את בית הספר מעולם לא פנתה לעירייה בבקשה להקצאת מבנה לטובת הפעלת בית הספר. למרות זאת סייעה העירייה כספית לעמותה במשך שנים, וברגע שתוגש בקשה להקצאת שטח או מבנה יידון הדבר לגופו בוועדת ההקצאות. מדובר בהתנהלות כושלת של העמותה ושל נציגי הציבור שמתיימרים לייצג אותה.

"לטענה על מניעים פוליטיים אין לה אחיזה במציאות ולראייה - בית ספר באר מרים המזוהה אף הוא עם  תנועת ש"ס, זוכה לקבל את כול המגיע לו".

בועז ביטון מסר בתגובה: "כמו תמיד העירייה ממשיכה במסע השקרים שלה וההודעות המסולפות חסרות הדיוק והאמת. העמותה הגישה הקצאה לקבלת מבנה ונדחתה בהלוך ושוב. צר לנו כי בשל שיקולים פוליטים מתנכלים לילדי ישראל".