הורים לתלמידים בחט"ב תיכון חדרה טוענים כי נחרדו לראות הבוקר ברחוב רמב"ם, פינת הרברט סמואל, עמדת הנחת תפילין של חב"ד, בסמוך מאד לחט"ב תיכון חדרה ועוד יותר התקוממו מהעובדה כי על השולחן הונחו  בקבוקי שוקו.

לטענת ההורים, מיקום העמדה בסמוך לחטיבת ביניים איננו מקרי, וגם בקבוקי השוקו הונחו שם כדי למשוך את הנערים להניח תפילין.

המחשה: shutterstock

"אני רותחת מעצבים", אמרה אם לתלמיד כיתה ח' בחטיבה. "ברור לי שכל הרעיון הזה של הנחת תפילין זה כדי לקרב אותם לדת, ולהחזיר טיפין טיפין בתשובה וזה לא מתאים לי.  

"אם הילד שלי ירצה לחזור בתשובה  שיחזור כשיהיה בן 18 וכבר עומד על דעתו, ולא כי משפיעים עליו  כעת כשהוא בן 13, נוח להשפעה ובדיוק אחרי בר מצווה. מה גם,  שהשוקו נועד למשוך אותם להגיע. כל החיים אנחנו  מלמדים את הילדים לא לקחת סוכריה מזר והנה מול העיניים משהו שכול החיים חינכנו נגדו. שיעמדו ליד הקניון, ליד בנקים, למה ליד בה"ס? דיווחנו על כך לעירייה מיידית ואנחנו מאד מקווים שהעמדה הוזזה משם לאלתר. לא נעבור על כך בשתיקה  פעם נוספת".

אב אחר סיפר כי מבחינתו אין שום  בעיה שהתלמידים על פי רצונם יבחרו להניח תפילין בעמדה והבהיר כי אינו סבור שנערים יניחו תפילין רק בשביל שוקו: "אני מבין את הטענה נגד השוקו ,זה יכול להראות לא טוב.  אבל בעיניי זה  יותר כיבוד כזה, כמו  לאמר תודה. לא בכדי למשוך אותם. אני מאמין שנער שזה קרוב לליבו יעצור להניח תפילין גם ללא קשר לשוקו, ונער שלא ירצה לעצור בכלל, לא משנה מה יהיה הכיבוד - לא יעשה זאת".

 מעיריית חדרה ומחב"ד טרם התקבלה תגובה.