אקליפטוסים על המדרכה בנווה חיים | צילום: מיינט

ענפים ועלים שצומחים בתחתית אקליפטוסים ותיקים בשכונת נווה חיים, תופסים את שטחה של המדרכה ברובה, תוך כדי שהם מפריעים להולכי הרגל להתנייד וחוסמים את שדה הראייה של הנהגים.

המדובר במספר אקליפטוסים משני צידי המדרכה ברחוב יגאל אלון, פינת רחוב הרמח"ל, שמעבר להיותם בעלי משמעות היסטורית לעיר, הם גם נקודת ציון משמעותית לילדי השכונה לאורך השנים: "ניפגש ליד האקליפטוס או אני גר ליד האקליפטוסים זה ז'רגון ברור של ילדי השכונה בעבר וגם היום", סיפרה ח' (37) תושבת הרחוב.

"אקליפטוסים הם סיפורה של העיר הזו ואנחנו אוהבים אותם,  מוקירים ומכבדים, מה גם שהם מגדירים את הצביון הכפרי של השכונה הזו. הבעיה היא שהם אינם מטופלים, הענפים שלהם לא נגזמים בזמן ככה שכל המדרכה מלאה בהם, אין היכן לעבור ואנשים יורדים לכביש בפינת הרחוב הזו. טיפול נכון בהם,  וגזימת הענפים יצמצם את שטחם על המדרכה ויקל על התושבים". אמרה.

אקליפטוסים על המדרכה בנווה חיים | צילום: מיינט

ת' תושבת רחוב הרמח"ל אם לשלושה ילדים הוסיפה: "אני רואה הרבה נהגים שבאים מכיוון יגאל אלון לבצע פנייה לרמח"ל, והעלים של האקליפטוסים חוסמים להם את שדה הראייה ככה שבלתי אפשרי לראות ילד קטן שעומד לחצות במעבר החצייה בפינת הרחוב. זה רק עניין של קיצוץ ענפים, ככה ששדה הראייה יהיה פנוי ונקי. לצערי אין גיזום ככה שרוב הזמן אנחנו במצב של יער עבות על המדרכה".

חיליק מדור חיים, תושב השכונה וחוקר תולדות העיר, סיפר כי האקליפטוסים הללו, ניטעו כדי לייבש את ביצת 'צפרא' ומעריך כי הם בני כ-100 שנים: "כשהתחילו לייבש את יער חדרה והביצות שם, אט אט עברו לביצות היותר קטנות מצפון ליער כמו ביצת צפרא", הסביר והוסיף: "את הענפים הנמוכים שצומחים למטה ומשתלטים על המדרכה אין שום בעיה לגזום, זאת ללא אישור מיוחד וזה באחריות מחלקת גינון בעיריית חדרה".

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "צוות גינון ייצא לשטח לבדיקת העצים ברחוב, ולטפל בדרוש טיפול".