הורים לילדים מגן 'כוכב' בגני אלון, המשמש לילדים עם צרכים מיוחדים, טוענים כי הגן בו התלקחה שריפה בשבוע שעבר עדיין איננו ערוך לקבלת הילדים בחזרה. במצב דברים זה ובזמן שהותם מחוץ לגן, לא מקבלים הילדים את הטיפולים הפרטניים - להם הם כל כך זקוקים.

גן כוכב | צילום: שירות מיינט

מאז פרוץ השריפה, התארחו הילדים התארחו במתחם בוסתן ברחוב הנשיא. לטענת ההורים,  המתחם החלופי קטן ואינו מכיל חדר טיפולים. לדבריהם, על פי הנחיות עיריית חדרה, היו הילדים אמורים לשוב לגן המקורי שלהם ביום ב' (מחר 10.2) אלא שהגן עדיין לא מצוי במצב רצוי המאפשר חזרת הילדים לשגרה.

"הטיפול שהעירייה עשתה בגן, לא סייע להרחקת ריח העשן מהגן והילדים לא יחזרו בצורה הזו. אסור להם לשהות במקום שקשה לנשום בו", אמר אחד ההורים. "העירייה עשתה קצת צבע בקירות  באזור השריפה, אבל זה תיקון קטן ולא יעיל, כי הריח עדיין מאד חזק. מה שהיה צריך לעשות זה ניקיון יסודי עם חומרים ייעודיים שיוציאו את ריח העשן מהקירות. לאוורר את הגן ולצבוע קצת, זה לא פתרון. עשינו תחקיר באינטרנט ובדקנו את הנושא".

אחת האמהות אף סיפרה כי מעבר לעובדה שלילדים אסור לשהות במקום שיקשה עליהם לנשום, יש שתי סייעות שיתקשו לתפקד בתנאים הללו. האחת מצויה בהריון ושנייה סובלת מאסטמה. "פנינו לעירייה, והבהרנו שבמצב הזה הילדים וחלק מהצוות לא יוכלו לחזור מהגן", הסבירה, "חשבנו שהכול כבר מוכן אבל הסתבר לנו שלא. בזמן הזה, הילדים מצויים כבר מספר ימים ללא טיפולים, שהם קריטיים בעבורם. אנחנו מבקשים שהעירייה תעשה עבודה יסודית, כדי להסיר את מפגע הריח. כל יום שעובר ללא טיפול לילדים גורם לנזק".

ממשרד החינוך נמסר: "עם קבלת הדיווח על אירוע השריפה נשלח יועץ בטיחות מטעם המשרד לתחקר את האירוע. אנו בשיח מול הרשות לטיפול במוסד כולל בדיקת גורמי מקצוע רלוונטים בתקווה להחזיר את הילדים למוסד חינוכי תקין כמה שיותר מהר. האחריות על בטיחות ותקינות המוסד החינוכי חלה על הרשות המקומית".

מעיריית חדרה טרם התקבלה תגובה.