במופע מוזיקלי שהתקיים בחדרה בחסות העירייה, התקיימה הפרדה בין נשים לגברים וגררה ביקורות רבות. תושבים טענו: "הפכנו לבני ברק", והתלוננו על כפייה דתית.

לפני כשבועיים התקיים באולם "רמדה" בשכונת גבעת אולגה בעיר קונצרט של התזמורת האנדלוסית עם הזמר בנימין בוזגלו. על כרטיס הכניסה לאירוע נכתב, כי הישיבה תהיה מסביב לשולחנות והאירוע יהיה בהפרדה. פירושו של דבר שנשים וגברים יישבו בנפרד. האירוע התקיים על ידי חבר מועצת העיר מלכיאל אלבז, יו"ר סיעת "זהות יהודית", ובחסות עיריית חדרה.

ההזמנה לאירוע. בהפרדה

תושבים חילוניים בעיר לא אהבו את העובדה שהאירוע התקיים בחסות העירייה. לדברי תושבת העיר, ענת בלפור, פרסומאית ופעילה חברתית, גם בקדנציה הקודמת וגם בנוכחית, האירועים הדתיים רבים מאוד וזוכים לפרסום רב, "בשונה מאירועי 'שבתרבות', שאין להם כל אזכור בשילוט חוצות והם מתנהלים בסודיות", היא מבקרת.

בלפור מוסיפה, כי "עם האירועים הדתיים מגיעה גם הדרישה לאירועים בהפרדה מגדרית, גברים לחוד ונשים לחוד. כשהאירוע הוא פרטי ומתקיים במקום סגור - אין בעיה, אך כשהעירייה משתפת פעולה עם אירועים ציבוריים המתקיימים מכספי הציבור, וכוללים הדרת נשים מהמרחב הציבורי, בניגוד מוחלט לצביון העיר, תוך פגיעה בתושבים ובניגוד להוראות היועץ המשפטי לממשלה - יש לנו בעיה חמורה".

לטענת בלפור, התחושה בקרב הציבור החילוני בחדרה היא שמדובר במדרון חלקלק, ושהעיר משנה את אופייה ומתחרדת. "בתוצאות הבחירות המפלגות הדתיות הצטמצמו, והציבור נתן כוח רב יותר למפלגות שהצהירו על חילוניותן באופן חד-משמעי, כמו 'מחוברים' בראשות יניב דרי, שנבחרה כרשימה הגדולה ביותר למועצה, וכמו מפלגתו של ראש העירייה, ששימרה את כוחה ועשתה מאמצים רבים לשכנע את המצביעים בכך שהיא חילונית", היא אומרת.

פעיל חברתי בעיר אומר השבוע: "זו עוד שערורייה המעידה על כפייה דתית בעיר חילונית. אין שום סיבה שאירועים מסוג זה, שעיריית חדרה מממנת, יתקיימו בהפרדה. לאן הגענו ולא הדרדרנו בחדרה, והכל בחסות העירייה?", מוסיף הפעיל.

בלפור מדגישה, כי הציבור החילוני בחדרה חש כי למרות תוצאות הבחירות המציאות לא השתנתה. "ראש העירייה בחר ללכת עם 'השותפים הטבעיים' הדתיים והחרדים, בניגד לרצון הבוחרים".

מעיריית חדרה נמסר: "בעיר יש יותר ממאה אלף תושבים, חלקם חילוניים, חלקם דתיים, חלקם חרדים, חלקם יהודים וחלקם מדתות שונות. עיריית חדרה מעניקה שירותים לכלל תושבי העיר, כולל אירועים. יש אירועים לכל האוכלוסייה בעיר, וביניהם אירועים בהפרדה בין נשים לגברים".