עשרות מעובדי עיריית חדרה והעמותה העירונית "פנאי העיר", צוותי שטח, מטפלים, עובדים סוציאלים, מדריכי נוער, מנהלי תוכניות לקידום נוער, מנהלי מסגרות תמיכה לנוער בסיכון ועוד, השתתפו ביום חשיפה ייחודי לתוכנית טיפול בנוער וצעירים להט"בים שקיים אגף הרווחה של העירייה.

מהעירייה נמסר כי יום החשיפה נועד להטמיע בקרב אנשי המקצוע והצוותים שעובדים בשטח את התוכניות שבעבר הופעלו על ידי עמותות בלבד וכיום מופעלות על ידי העירייה. את הפעילות מרכזת מחלקת נוער וצעירים, בניהולה של ורדה ביטון, ועל מנת למנף את הנושא מונתה עובדת סוציאלית (עו"ס) דבורית נורמן לטיפול ותמיכה בקהילה הלהט"בית וריכוז הפעילות לקידומה.

נציג ארגון חוש"ן מול אנשי המקצוע. צילום באדיבות עיריית חדרה

על פי העירייה, בין הפעילויות הייחודיות הוקמה קבוצת תמיכה להורים של נוער וצעירים טרנסג'נדרים, המושכת הורים מכל האזור. עמותות וארגונים העוסקים בתחום ציינו כי עיריית חדרה היא הראשונה שפתחה קבוצת תמיכה להורי טרנסג'נדרים במסגרת רשותית.

הקבוצה נפגשת אחת לשבוע לשיתוף ותמיכה, ולקבלת ידע וכלים בהנחיית קרן ריבקין, פסיכולוגית מהקליניקה הלהט"בית, ונורמן, עו"ס מעגל להט"ב בעיריית חדרה.

ביום החשיפה שנערך לאנשי המקצוע הרצה נציג של ארגון חוש"ן (חינוך ושינוי, מרכז החינוך וההסברה של הקהילה הגאה בישראל) בנושא משיכה וזהות מגדרית, ובנוסף סיפר גם את סיפורו האישי.

ראש העירייה צביקה גנדלמן: "הפעלת מסגרות טיפול ותמיכה לנוער וצעירים להט"בים במסגרת עירונית, מעבירה לצעירים ולבני משפחותיהם את המסר שאינם לבד במערכה. הצעירים הם חלק בלתי נפרד מחדרה, וככאלה הם זוכים לחיבוק החם של העירייה בה פועלים לקבלת האחר באופן שוויוני ומכבד".