חניה אדום לבן. צילום: יואב דודקביץ'

בר סויסה בת ה-21, קצינה בצה"ל, קיבלה ביום שישי לפני כשבועיים בשעה 9:30 דוח בסך 500 שקל, בעקבות חניה על המדרכה באדום-לבן ברחוב הבונים, שם נמצא בית הוריה. לטענתה, באזור יש מצוקת חניה קשה, עקב העובדה ש-80 אחוז ממדרכות הרחוב צבועות באדום-לבן. לדבריה, עם סלילת הרחוב, לא ניתנה תשומת לב לחניה מספקת על פי מספר בתי אב.

"התושבים כאן חונים תמיד באדום-לבן כי אין מקום חניה אחר, אלה רחובות קטנים וצפופים ולכל משפחה יש הרבה כלי רכב, היכן מצפים שנחנה? ברחובות סמוכים? גם שם אופי הרחובות דומה ואין חניה, ובנוסף, יש מי שלא יכולים לעשות זאת, לדוגמה סבא שלי שגר כאן, איש בן 70 חולה, שאיננו יכול לחנות במרחק של כמה רחובות וללכת ברגל לביתו", אומרת סויסה. "בשבילי זו פעם ראשונה, אבל הוריי ושכניי מקבלים תדיר דוחות. למה זה? כדי שהעירייה תמלא את הקופה הציבורית".

הדוח שנרשם לסויסה. "תדאגו לנו לחניה" | צילום: אלבום פרטי

לטענתה, ניסתה לשוחח עם הפקחית שנתנה לה את הדוח. "אמרתי לה: אם אתם רוצים שנחנה מסודר, תדאגו לנו לחניה. על מה אנחנו משלמים ארנונה? כדי לחנות ארבעה רחובות מהבית? בדיוק כשם שאינני שולחת חיילת שלי בלי תדרוך למשימה, ואומרת לה תסתדרי ואחר כך מענישה אותה כי הפתרון שמצאה לא טוב בעיניי, כך אני מצפה מהעירייה לקחת אחריות על המחדלים שלה, ולא לקנוס את התושבים ברחוב שלהם".

טענה נוספת שהעלתה סויסה היא שהאכיפה ברחוב בררנית: "יש הרבה מקומות בעיר שבהם העירייה לא דאגה לתושבים, ולכן היא לא מחלקת שם דוחות. ברחוב ההגנה בבית אליעזר אין מדרכות, אז התושבים חונים בשולי הדרך, ואף אחד לא מקבל דוח. אז למה אצלנו, כשהעירייה צבעה את רוב הרחוב באדום-לבן נותנים דוחות? למה כאן העירייה לא לוקחת אחריות?".

מעיריית חדרה נמסר: "לתושבת, כמו לכל תושב אחר, שמורה הזכות לערער על הדוח ולהציג את השגותיה. על-פי רישומי מדור החנייה היא אכן ערערה, וערעורה ייבדק".