הכניסה למול החוף | צילום: איתמר רותם

'כנס חדרה לאנרגיה' שהתקיים בשבוע החולף במלון רמדה בעיר הביא איתו מספר בשורות בנושא התחבורה והנגישות אליה. בין יתר החדשות, סיפר מהנדס העיר נדב הדר, כי לאחרונה יצא מכרז של 2 מילארד שקלים להרחבת כביש 2 (כביש החוף) מאזור 'M הדרך', חדרה ועד קיסריה כשבמסגרתו יתווסף נתיב נסיעה לכל צד.

כמו כן בישר הדר, כי תחנת הרכבת חדרה צפויה להחליף את תחנת בנימינה ולהוות את החיבור בין חיפה לתל אביב: "בעוד חמש שנים יפתח פה מרכז תחבורה משולב של רכבת וטרמינל נוסעים ויש לו משמעות רבה", אמר והוסיף: "תחנת האוטובוס המרכזית מפונה כיום ממרכז העיר ובעתיד, התחנה שתשלב את הרכבת והאוטובוסים תאפשר חיבור אמיתי בין אמצעי התחבורה הציבורית ותייצר, מגוון פתרונות עבור התושבים ועבור המבקרים בעיר".

לדבריו, במסגרת השדרוג הדרמטי של התשתית התחבורתית והקווים בחדרה, יוקמו 60 תחנות אוטובוס חדשות ו-6 תחנות קצה, ובנוסף, ייפתח מתחם שיכלול כ-1400 מקומות חנייה לרווחת הנוסעים.

ראש עיריית חדרה ואדריכלית העיר בכנס חדרה לאנגריה | צילום: שלומי גבאי

עודד תורג'מן, מנכ"ל ובעלי חב' 'אמירי גן' שמחזיקה בבעלות על מתחם מול החוף וילג', אמר במסגרת הכנס כי התפתחות משמחת נוספת היא העובדה שברכבת ישראל התחייבו לאחרונה על הקמת גשר בתוך חצי שנה, שיחבר בין התחנה המערבית לעיר: "עד שיוקם הגשר המדובר הם הכשירו כבר 600 מקומות חנייה ושאטל להעברת הנוסעים מצד לצד".

את הדברים אמר תורג'מן במסגרת פאנל בנושא אסטרטגיות תעסוקה ומסחר בעיר וציין כי ההתפתחות התחבורתית של העיר מקנה לה יתרונות רבים, ואף משפיעה על מחירי הנדל"ן: "היום, מחיר דירת ארבעה חדרים הוא 1.5 מיליון שקל וכשהגענו לבנות בעיר פרוייקטיי מגורים ב 2012 המחיר היה 900 אלף שקלים בלבד. במקביל, מבחינת התחבורה, העיר השתדרגה פלאים, כביש 9 נפתח ומוביל ישירות לחדרה, לפני חודש וחצי פתחו את המחלף אחרי 40 שנה שלא היה מחלף ישיר לעיר ועוד היד נטויה".

מרכבת ישראל נמסר: "במסגרת ההערכות של משרד התחבורה ורכבת ישראל להרחיב את מענה התחבורה הציבורית לתושבי צפון השרון, חדרה ויישובי הסביבה, הכשיר לאחרונה משרד התחבורה חניון ענק מערבית לתחנת רכבת חדרה. על מנת להנגיש את החניון לתחנת הרכבת, תקים רכבת ישראל גשר להולכי רגל מהחניון אל תחנת הרכבת. עד השלמת הגשר, תפעיל רכבת ישראל עבור נוסעי הרכבת מערך היסעים חינמי בין החניון החדש אל תחנת רכבת חדרה מערב. שיפעל בימי א- ה בין השעות 5:30 לחצות".