עשרות משפחות מרחוב עין בוקק בשכונת הפארק, מתלוננות על מפגע רעש כתוצאה מהנעשה בכביש רחוב הפרדס. רחוב הפרדס, הוא הגבול בין שכונת הפארק לשכונת בית אליעזר ומהווה את אחת הכניסות ההומות לבית אליעזר.

לטענת התושבים, שהכביש מצוי בגב בתיהם, לפני כשנה הבחינו בעלייה בכמויות הרעש מהכביש והחלו לקיים בדיקות: "לא כל הרחוב מקביל בדיוק לכביש, לכן יש בתים שמעט מרוחקים ממנו ויש שצמודים ובעבור אלו מדובר במפגע רעש קשה מנשוא", אומרת אחת התושבות.

כביש הפרדס | צילום: מירית גולן

"משפחות שחוו רעש גדול התחילו לעשות בדיקות רעש ובדקו מה היה בתב"ע המקורית באשר לכביש הזה והאם הייתה התייחסות לנושא האקוסטיקה, מה שגם גילינו זה שהכביש צפוי להתרחב. ניסינו לקיים איזה שהוא דיאלוג עם העירייה ולשאול למה בהיתר לא התייחסו לנושא הרעש ולא הצלחנו להגיע להבנות איתם, או לקבל מידע כלשהו", אמרה.

לדברי התושבים, בהיעדר מענה ראוי, הם הגישו עתירה מנהלית בבית משפט שלום בחיפה וביקשו שהעירייה תציג את התוכנית המפורטת לכביש, על מנת שיבינו היכן צפוי הכביש להתרחב ואיזה התייחסות ישנה לנושא הקיר האקוסטי המבוקש

"השופט המליץ להם לחשוף בפנינו את המידע הזה, כדי שנוכל להגיש התנגדויות לפי חוק ובכלל זה גם את הנספח האקוסטי", ציין תושב הרחוב.  "לצערנו, העירייה התנגדה לכך, ולקחה אותנו לבג"ץ בנושא זה. לפני כחודש התקיים דיון בבג"ץ בענייננו וכעת אנו ממתינים לפסק הדין".

כביש הפרדס | צילום: מירית גולן

התושבים אומרים כי מעבר לבעיית הרעש המעיבה על חייהם, צפויה הרחבת הכביש גם לפקוק את כל האזור: "מרחיבים את הכביש אבל התשתיות שלנו הן אותן תשתיות, והווייז מוביל בכל פקק לכיוון הכביש הזה. מצב ההתניידות שלנו באזור רק הולך להחריף וזה עוד מבלי שקיבלנו הזדמנות להתנגד".

ככל הידוע, תלונות על רעש כבד בכביש הפרדס ועל נהיגה פרועה בו הגיעו גם מכיוון רחוב הזכוכית בבית אליעזר: "אם היו בו במפרים זה היה מנמיך משמעותית את הרעש, בגלל שאנשים נוהגים כאן במהירות מופרזת", הם מציינים. "יש שם כיכר שגובלת עם שכונת הפארק ושם חוצים תדיר ילדים מבית ספר קפלן. מעבר לרעש הכבד שנהיגה פרועה ומהירה מייצרת, יש כאן גם סכנה בטיחותית לילדים".

תושבי האזור, מבקשים כעת מעיריית חדרה, לכל הפחות, לסייע להם בהקטנת הרעש מכיוון הכביש באמצעים העומדים לרשותה.

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "מדובר בעוד ניסיון להפעיל לחץ פסול על העירייה ועל רשויות המשפט. כשיתפרסם פסק הדין של העליון, כולם ידעו על כך".